About PAS > ΠΑΣ δεν είναι μόνο το επαγγελματικό ποδόσφαιρο

Απ: Βόλεϊ ΠΑΣ Γιάννινα (γυναίκες) 2021-22

(1/20) > >>

fon7:
Η διοικούσα επιτροπή του ΠΑΣ Γιάννινα Women's Volleyball Club είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση της Αλεξάνδρας Χαμπηλομάτη για το ρόστερ της ομάδας τη σεζόν 2021-22.

Η Αλεξάνδρα, η οποία αγωνίζεται στη θέση της Κεντρικού, είναι γεννημένη στις 29 Απριλίου του 1996 και έχει ύψος 1,82.

Ξεκίνησε από τη ΦΕ Ιωαννίνων (2008-2011) ενώ από το 2011 έως το 2015 αγωνίστηκε στον Ηρακλή Ιωαννίνων. Το 2015 μετακόμισε στην Αθήνα και τον ΑΟ Ηλυσιακού (2015-2019), ομάδα μα την οποία πέτυχε την άνοδο από την Α2 στην Pre-League και στην Α1 Εθνική κατηγορία Γυναικών, ενώ είχε και συμμετοχή σε Final 4 του Κυπέλλου Ελλάδος.

Την σεζόν 2019-2020 αγωνίστηκε με την ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων, πριν επιστρέψει στα Ιωάννινα, έχοντας πάρει και το πτυχίο της Φαρμακευτικής.

Το αθλητικό βιογραφικό της Αλεξάνδρας περιλαμβάνει συμμετοχές στις Εθνικές ομάδες Κορασίδων και Νεανίδων (2012-2014) με σημαντικές επιτυχίες, όπως η 5η θέση σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, 12η σε Παγκόσμιο, 2η σε Βαλκανικό και συμμετοχή σε Ολυμπιακούς αγώνες Νεανίδων.

Η νέα κεντρικός του ΠΑΣ που εργάζεται και ως Φαρμακοποιός στην πόλη μας, έκανε τις παρακάτω δηλώσεις:

"Είμαι πολύ χαρουμενη αφού μετά από 6 χρόνια επέστρεψα στην πόλη μου και πλέον θα αγωνίζομαι στην ιστορική ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα. Έχουμε δημιουργήσει ένα καλό κλιμα στην ομάδα με έμπειρες αλλά και πιο νέες παίκτριες που δημιουργούν ένα αρμονικό σύνολο και είμαι σίγουρη ότι με πολύ δουλειά και πίστη η ομάδα θα φτάσει ψηλά. Εύχομαι λοιπόν υγεία πάνω απ όλα στις δύσκολες μέρες που περνάμε, να καταφέρνουμε να είμαστε στα γήπεδα, να αγωνιζόμαστε, για να πετύχουμε τους στόχους μας!

Καλωσόρισες στην ομάδα μας Αλεξάνδρα!! 🏐🏐👋👋
#ΠΑΣ #SIGNED Αλεξάνδρα Χαμπηλομάτη

ΠΑΣ Γιάννινα Women's Volleyball Club

fon7:
Η διοικούσα επιτροπή του PAS Giannina Women's Volleyball ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας με την 24χρονη αθλήτρια Εβίτα Καρακατσιάνη στην ομάδα μας για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Η ύψους 1,80 Θεσσαλονικιά κεντρικός σπουδάζει στο παιδαγωγικό τμήμα νηπιαγωγών Ιωαννίνων, ενώ την περασμένη σεζόν στάθηκε άτυχη καθώς τραυματίστηκε σε αγώνα προετοιμασίας της ομάδας μας, και υποβλήθηκε σε επέμβαση στο γόνατο. Έπειτα από περίοδο αποκατάστασης αναμένεται φέτος να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα του ΠΑΣ.

Η Εβίτα προέρχεται από την Ελπίδα Αμπελοκήπων, και έχει κατακτήσει με την ομάδα της Θεσσαλονίκης 2 Πανελλήνια Πρωταθλήματα κορασίδων, έχει 2 συμμετοχές σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα Νεανίδων (1η και 3η θέση), ενώ έχει επίσης 2 κατακτήσεις Σχολικών Πανελληνίων Πρωταθλημάτων και μία συμμετοχή σε Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα.

Διαβάστε παρακάτω τις δηλώσεις της:

"Είμαι πολύ χαρούμενη που θα αγωνιστώ στον ΠΑΣ Γιάννινα και αυτή την χρονιά. Θα ήθελα να ευχαριστήσω την διοίκηση και τα μέλη της για την στήριξη και την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν μετά την επιτυχημένη επέμβαση ρήξη χιαστού που έκανα. Ήταν δίπλα μου όλο αυτό το διάστημα της αποθεραπείας και με βοηθάνε να επιστρέψω στο γήπεδο. Εύχομαι η καινούργια σεζόν να είναι γεμάτη υγεία για όλους μας για να μπορέσουμε να μπούμε ξανά στους ρυθμούς μας και να αγωνιστούμε έχοντας τον κόσμο του ΠΑΣ δίπλα μας."

Εβίτα με το καλό και πάλι στο γήπεδο!

#ΠΑΣ #RENEWED

fon7:
Η Βαλεντίνη Σιορέντα στην Εθνική Κορασίδων!  👏👏👏

Μεγάλη επιτυχία και τιμή για τον Σύλλογό μας η κλήση της αθλήτριάς μας Βαλεντίνης Σιορέντα στην τελική επιλογή του Ομοσπονδιακού προπονητή Χρήστου Τριανταφυλλόπουλου για την συγκεντρωτική προετοιμασία της Εθνικής Κορασίδων που θα διεξαχθεί στο Μουζάκι από τις 17 έως τις 27 Αυγούστου 2021! 

Με υπομονή και σκληρή δουλειά καθόλη τη διάρκεια της καραντίνας, οι κόποι της 15χρονης αθλήτριάς μας ανταμείφθηκαν! Μπροστά της έχει ακόμη μια πρόκληση που ευχόμαστε όλοι να ανταπεξέλθει.

Οι συμπαίχτριές της, το προπονητικό team και η διοίκηση της ομάδας μας της εύχονται Καλή Επιτυχία!

#GOVALENTINI #PAS

fon7:
Η διοικούσα επιτροπή του PAS Giannina Women's Volleyball ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της ομάδας με την 23χρονη λίμπερο Φανή Αδάμου, η οποία θα αγωνίζεται και την επόμενη σεζόν στην ομάδα μας!

Η Φανή, η οποία είναι απόφοιτος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ξεκίνησε το βόλεϊ στην ομάδα του Ηρακλή σε ηλικία 12 ετών και τη σεζόν 2016-17 κατέκτησε την 4η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων.

Στη συνέχεια αγωνίστηκε για 2 χρόνια στο πρωτάθλημα της Α2 εθνικής κατηγορίας με τον ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ πριν αποφασίσει να αγωνιστεί με την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα πριν απο δύο χρόνια.
Η Φανή έκανε τις παρακάτω δηλώσεις για την ανανέωση της συνεργασίας της:

''Είμαι πολύ χαρούμενη που για μια ακόμα χρονιά θα ειμαι μέλος της οικογένειας του του ΠΑΣ Γιάννινα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω την διοίκηση και το προπονητικό team που με εμπιστεύονται και μου δίνουν την ευκαιρία να αγωνιστώ σε αυτή την ομάδα. Εύχομαι να καταφέρουμε να μπούμε πάλι στα γήπεδα, να έχουμε μια χρονιά χωρίς τραυματισμούς και να πετύχουμε τους στόχους του συλλόγου!"

#PAS #RENEWED

fon7:
Η διοικούσα επιτροπή του ΠΑΣ Γιάννινα Women's Volleyball Club είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας με την Στεφανία Στεφάνου για τη σεζόν 2021-22.

Η Στεφανία είναι 24 ετών με ύψος 1,76 και αγωνίζεται στη θέση της λίμπερο. Έχει τελειώσει το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και εργάζεται στην οικογενειακή επιχείρηση, που ασχολείται με τις μεταφορές, ενώ έχει ως χόμπι τους παραδοσιακούς χορούς, το cross training και το kangoo.

Η Στεφανία ξεκίνησε το βόλεϊ από την τετάρτη δημοτικού στον Ηρακλή Ιωαννίνων στις ακαδημίες (παγκορασίδες - κορασίδες- νεάνιδες και έφτασε μέχρι και την κατηγορία γυναικών με συμμετοχές σε πανελλήνια πρωταθλήματα). Στη συνέχεια μεταπήδησε στον ΑΓΣ Ιωαννίνων όπου αγωνίστηκε σε τοπικό επίπεδο για 2 χρόνια, ενώ από το 2014 ως το 2019 αγωνίστηκε στον ΓΑΣ, με τον οποίο ξεκίνησε από το τοπικό το 2014 και την επόμενη χρόνια προβιβάστικε στην Α2, κατηγορία στην οποία αγωνίστηκε για 3 χρόνια.

Το νέο απόκτημα του ΠΑΣ στις πρώτες της δηλώσεις ανέφερε:

"Είμαι πολύ χαρούμενη που μετά από 2 χρόνια αποχής επιστρέφω στον χώρο του βόλεϊ και συγκεκριμένα στον ΠΑΣ Γιάννινα, μια ομαδα πολλά υποσχόμενη. Θα ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά τόσο τη διοίκηση, όσο και το προπονητικό team που με εμπιστεύτηκαν και με επέλεξαν. Εύχομαι να έχουμε μια χρόνια χωρίς τραυματισμούς και να εκπληρώσουμε τους στόχους της ομάδας.”

Στεφανία καλωσόρισες στην ομάδα! 🏐🏐👋👋 #ΠΑΣ #SIGNED Stefania Stefanou

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση