Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: [1] 2 3 ... 10
1
1-1 H Τρίπολη με πέναλτι μετά από χέρι του Κιάκου.
2
1-0  Εραμούσπαρος  μετά από εκτέλεση φάουλ του Μορέιρα,
3
ΠΑΣ για καμιά μεταγραφή? / Απ: Θερινη μεταγραφικη περιοδος 2022
« Τελευταίο μήνυμα από arispas στις Σήμερα στις 18:21 »
Παρακολούθησα πολύ Βέροια. Μου αρεσε πολύ ο παίχτης όπως και 2 ακόμα. Είχα γράψει πολλές φορές να κάνουμε κίνηση για αυτόν. Χάρηκα με την είδηση. Θεωρώ ότι θα είναι πολύ καλή επιλογή στα εξτρέμ. Παίχτης με ταχύτητα, καλουτσικα τριπλά, και εργάτης καθώς αν θυμάμαι καλά γυρναγε και μάρκαρε κιόλας

Oι άλλοι δύο παίχτες που μου άρεσαν από Βέροια ήταν ο Άγγελος Οικονόμου σαν 6αρι που νομίζω ήταν και στις ακαδημίες της Άρσεναλ και ο Σάββας Μουργος πάλι εξτρέμ

Δεν πρέπει να απαξιώνουμε τους παίχτες από τη Β εθνική. Αν περνουμε τους καλύτερους από τη Β είναι καλές προσθήκες. Και από Καβάλα θα έπρεπε να πάρουμε παίχτες. Μας πρόλαβε ο Βόλος με τον Σταμενκοβιτς. Θα τον ήθελα για αναπληρωματικό σέντερ φόρ. Όπως και τον Καϊούμπι για εξτρέμ με εμπειρία. Έχει καλές περιπτώσεις η Β αρκεί να πηγαίνουμε για το πάνω ράφι. Και από την ΑΕΛ παίχτες όπως ο Κολομπινο και ο Ογκμποε θα βοηθούσαν στο ροτεισον.

Edit: Ο Οικονόμου ήταν στις ακαδημίες της Μπάγερν και ο Μουργος στις ακαδημίες Άρσεναλ και Νόριτς. Έκανα λάθος παραπάνω
4
Με απουσίες κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα ο Αστέρας Τρίπολης.
Η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά αντιμετωπίζει τους Γιαννιώτες (09/08-18:45) την τελευταία μέρα του φιλανθρωπικού τουρνουά στον Βόλο και ο Έλληνας τεχνικός συμπεριέλαβε 19 παίκτες στην αποστολή του.

Εκτός αποστολής έμειναν οι Παπαδόπουλος, Γκαρντάφσκι, Πίτσου, Καρμόνα και Στάνκο.

Αναλυτικά η αποστολή του Αστέρα Τρίπολης για το παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα:

Τσιφτσής, Σγουρής, Garcia, Τασουλής, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Γ. Παπαδόπουλος, Alagbe, Iglesias, Valiente, Munafo, Κανελλόπουλος, Tilica, Bertoglio, Ali Baba, Regis, Soni, Barrales, Benito.

https://www.sdna.gr/podosfairo/992115_asteras-tripolis-horis-pente-kontra-ston-pas
5
« Τελευταίο μήνυμα από Paris2 στις Σήμερα στις 16:25 »
''καλη μεταγραφη με προοπτικη να βγαλει λεφτα ο ηπιος αν πουληθει.''
Αφου σχεδόν όλος ο σχεδιασμός και οι μεταγραφές γινοντε με αυτό το σκοπό!

Ποίος νοιάζετε για τις ανάγκες τις ομάδας, το μέλον, τις ελείψεις!
Μπίζνες, οι ανάγκες τις τσέπης μας και το μέλον του ταμείου μας...
Αυτά και μονο!

:stop: :stop: :stop:
6
« Τελευταίο μήνυμα από pastakis στις Σήμερα στις 16:24 »
Μεταγραφη απο το πανω πανερι.
7
« Τελευταίο μήνυμα από ahpas στις Σήμερα στις 14:59 »
Επειδη εβλεπα την Βεροια ο παικτης αυτος μου αρεσε ειναι γρηγορος και θεωρω οτι εχει πολυ καλες προοπτικες εξελιξης δεν ειναι ο σουπερ γκολτζης αλλα απο Λωλη και Μορειρα ειναι καλυτερος γιατι εχει μπουκα που λεμε δεν φοβατε το ενας με ενα επισης τον εβαζαν και σαν δευτερο επιθετικο καλη μεταγραφη με προοπτικη να βγαλει λεφτα ο ηπιος αν πουληθει.
8
« Τελευταίο μήνυμα από apnea73 στις Σήμερα στις 14:57 »
Καλή μεταγραφή.
Μας ανεβάζει επίπεδο!!!!!!!  :P ::) ::)
9
« Τελευταίο μήνυμα από PAS and stale bread στις Σήμερα στις 12:55 »
Κοντά στον Φοφανά της Βέροιας ο ΠΑΣ Γιάννινα

Μία ακόμα μεταγραφή νεαρού παίκτη ολοκλήρωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Σύμφωνα με πληροφορίες οι «κυανόλευκοι» έχουν έρθει σε οριστική συμφωνία με τον Μανσούρ Φοφανά της Βέροιας, ο οποίος ενεργοποίησε ειδικό όρο στο συμβόλαιό του με τη “Βασίλισσα του Βορρά” που του επέτρεπε να μείνει ελεύθερος.

Ο Φοφανά είναι 20 ετών, με καταγωγή από την Ακτή Ελαφαντοστού και αγωνίζεται ως αριστερό εξτρέμ. Είχε αφήσει πολύ θετικές εντυπώσεις στο περσινό πρωτάθλημα της Super League 2 και υπήρχαν δημοσιεύματα και για ενδιαφέρον ιταλικής ομάδας, καθώς πριν την Βέροια αγωνιζόταν στην Ιταλία.

Μόλις ολοκληρωθούν οι ιατρικές εξετάσεις στις οποίες υποβάλλεται, η μεταγραφή θα ανακοινωθεί.

https://super-fm.gr/87210/konta-ston-fofana-tis-veroias-o-pas-giannina/

Όποιοι παρακολούθησαν β' εθνική ας μας πουν δυο λόγια.

Κλασική μεταγραφή χβ, ακόμα μια φορά.
10
Απο ότι φαίνεται απο τα 2 φιλικά που έχω δει η άμυνά μας δεν έχει καμία σχέση με πέρυσι.
Λογικό γτ έχουν αλλάξει οι παίχτες και το σύστημα οπότε χρειάζεται χρόνος να δέσουν και μακάρι να πλησιάσουν την ποιότητα των παιχτών που έφυγαν.
Σίγουρα δε θα έχουμε αυτό το σφιχτό σύνολο που είχαμε πέρυσι.

Το κέντρο θεωρώ ότι είναι πολύ ανώτερο σε τεχνική αλλά είναι 3 άτομα για 3 θέσεις.
Δεν ξέρω πόσα ματς θα παίξουν και οι 3 και πόσα θα κάνει ο κόουτς αλχημείες να καλύψει τα κενά

Επίθεση με υγιή Κόντε και ροσέρο (αν και μου φαίνεται λίγο σοφτ) κλείνουν οι 2 θέσεις. Ο Λώλης φέτος νομίζω ότι παίζει καλύτερα και θα πάρει και άλλες ευκαιρίες.
Ποιος θα συμπληρώσει τη τριάδα;
Δεν μπορούμε να πούμε ότι και εδώ είμαστε πλήρης.

Τώρα που συνήθισα έναν παίχτη του επιπέδου του Γιούρι στο τέρμα, δεν μπορώ να κρίνω αντικειμενικά τον Γάλλο αλλά δεν μου βγάζει σιγουριά και δεν έχει καθόλου εξόδους.

Γενικότερα έχουμε έναν κόουτς που θέλει να παίξουμε μπάλα.
Προσωπικά προτιμώ να παίζουμε ωραία μπάλα και ας βγούμε 10-11 φέτος, ελπίζοντας ότι είναι μια μεταβατική χρονιά και του χρόνου θα φτιάξει ακόμα περισσότερο.
Η ομάδα ξεκινάει απο το 0 οπότε δεν μπορούμε να έχουμε και πολλές ελπίδες.
Θέλει χρόνο, ηρεμία, συμπαράσταση απο εμας και προστασία απο τον πρόεδρο.
Πιστεύω ότι χρειαζόμαστε οπωσδήποτε στόπερ, χαφ και εξτρέμ. Ειδικά το εξτρεμ πρέπει να είναι για 11άδα και οι άλλοι 2 πολύ καλές επιλογές.

Δύσκολο το έργο φέτος και ελπίζω να μην έχουμε δράματα προς το τέλος.

Σελίδες: [1] 2 3 ... 10