Αποστολέας Θέμα: Φρανκ Μπετρά  (Αναγνώστηκε 3051 φορές)

Συνδεδεμένος davelis

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Προφίλ
Απ: Φρανκ Μπετρά
« Απάντηση #25 στις: Κυρ 30 Ιούλ 2017 19:50 »
Εγω ξερω οτι απο μικρό παιδί ηταν ΠΑΣ  :P

Συνδεδεμένος dk

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δευ 31 Ιούλ 2017 12:13 »
Εγω αν ημουν ο ΧΒ θαπαιρνα καμποσα φραγκα απο τον πατερα του παιδιου για να του δωσω την ευκαιρια να αγωνιστει σε α εθνικη  ;
από που αντλείς τη σιγουριά ότι δεν έγινε και αυτό;

Τέλος πάντων , καλώς ήλθε , προφανώς δεν ενθουσιάζει με την έως τώρα παρουσία του . Μακάρι όντως να είδε κάτι ο Πετράκης, αλλά όπως ισχύει για όλους ανεξαιρέτως : οι απαντήσεις θα δοθούν στο γήπεδο.

Απλά έναν απλό δικό μου προβληματισμό: θα ήταν άραγε μεγαλύτερο ή μικρότερο ρίσκο να έπαιρνε 2-3 από τις υπόλοιπες Ηπειρώτικες ομάδες (επίσης σχεδόν δωρεάν);  Η διαχρονική άποψή μου για ξένους παίκτες είναι ότι έχεις ελάχιστους οι οποίοι όμως να είναι ικανοί να κάνουν πραγματικά τη διαφορά.   
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 31 Ιούλ 2017 12:17 από dk »

Αποσυνδεδεμένος nakos

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Δευ 31 Ιούλ 2017 15:41 »
Εγω αν ημουν ο ΧΒ θαπαιρνα καμποσα φραγκα απο τον πατερα του παιδιου για να του δωσω την ευκαιρια να αγωνιστει σε α εθνικη  ;
από που αντλείς τη σιγουριά ότι δεν έγινε και αυτό;

Τέλος πάντων , καλώς ήλθε , προφανώς δεν ενθουσιάζει με την έως τώρα παρουσία του . Μακάρι όντως να είδε κάτι ο Πετράκης, αλλά όπως ισχύει για όλους ανεξαιρέτως : οι απαντήσεις θα δοθούν στο γήπεδο.

Απλά έναν απλό δικό μου προβληματισμό: θα ήταν άραγε μεγαλύτερο ή μικρότερο ρίσκο να έπαιρνε 2-3 από τις υπόλοιπες Ηπειρώτικες ομάδες (επίσης σχεδόν δωρεάν);  Η διαχρονική άποψή μου για ξένους παίκτες είναι ότι έχεις ελάχιστους οι οποίοι όμως να είναι ικανοί να κάνουν πραγματικά τη διαφορά.
Το αναφερω ως πιθανοτητα.Φυσικα και δεν το αποκλειω!
Απλα απο αυτα που ειδα,το παλικαρι οχι μονο δεν μπορει...αλλα ας μην επαναλαμβανουμε τα ιδια!
Αναφερουν πολλοι και σωστα θα τον δουμε στο χορταρι!
Θα συμφωνησω απολυτα με dk πως τετοιας ποιοτητας παιχτης ξενος τι ρολο βαραει στην ομαδα;Παρε πιτσιρικια ντοπια ρε φιλε!
Η μονη εξηγηση λοιπον για να ερχονται ξενοι μετριας ποιοτητας παιχτες ειναι το γεγονος πως εχουμε την τελευται διετια γινει προπονητηρια και τοπος ανακαλυψης νεαρων που μπορουν να πωληθουν και να αποφερουν χρηματα στο ιδιοκτητη και μονο.
Μην σπευσετε να επιτεθειτε μερικοι πως ετσι πρεπει να γινεται για να επιβιωνει μια ομαδα σαν τη δικη μας.
Θα συμφωνησω πως οντως ετσι πρεπει να κινειται η ομαδα και να πουλα παιχτες.
Εμεις ομως αυτο φαινεται πως το εχουμε αναγαγει σε αυτοσκοπο!Αποκλειστικος σκοπος της ομαδας μας εχει γινει η παραμονη στην κατηγορια με οσο το δυνατον χαμηλοτερο κοστος και η πωληση οποιουδηποτε γι αυτο και οι δοκιμες καθε χρονο νεαρων ασημων και αγνωστων ποδοσφαιριστων απο ολο τον πλανητη.
Ολοι στην μπαλα αγοραζουν και πουλανε παιχτες. Ο δικος μας προεδρουλης ομως βρηκε μια πολυ επικερδη επιχειρηση που του δινει φραγκα σε δυσκολους καιρους.
Ας το κανει,αφου πλεον εχει την τεχνογνωσια! Αλλα ρε καρμοιρη παρε 2 παιχτες που χρειαζεται 2 χρονια τωρα η ομαδα,να παιζει και μπαλιτσα και να βοηθα τους νεαρους να αναδειχτουν . Δεν σου ζητησε κανεις τον Νειμαρ και τον Ινιεστα!

Αποσυνδεδεμένος my8os

• Hero Member
  • live long and prosper with ΠΑΣ
    • Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Δευ 31 Ιούλ 2017 16:15 »
Δεν με ανησυχεί τόσο πολύ αν ο Μπετρά είναι ή όχι καλός. Κάπως θα βρει ο Πετράκης να τον αξιοποιήσει.
Θυμάστε τον Αλβανό άμπαλο, που από άμπαλος έγινε άμπαλος τιμωρός επειδή ήταν τρεχαντήρι και πίεζε ψηλά και έβγαζε ενίοτε και κάποια καλή φάση και 'τιμωρούσε';

Αποσυνδεδεμένος Pablo Pascobar

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Δευ 31 Ιούλ 2017 16:32 »
Κανονίστε μαλάκες να σας ξεφτιλίσει όλους ο Φράνκ !
Να πετάει δηλαδή στα επίσημα !
Έτσι όπως μας τον έχετε περιγράψει, μπροστά σ' αυτόν ο Φερφελής ομοιάζει Λαβαντόφσκι !

Από ταχύτητα πως πάει ;
Μαούνα ;
Γιατί ακόμα και άμπαλοι παίχτες, όταν έχουν ταχύτητα, όλο και κάπου βοηθάνε.

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

• Full Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Δευ 31 Ιούλ 2017 17:25 »
καλως ηρθες φρανκ
τετοια εποχη περυσι που πρωτογνωριζαμε τον μαμπουλου λεγαμε οτι θα αφησει εποχη και εφτασε στο σημειο να ειναι απο τους χειροτερους παιχτες στην ομαδα ... κανε εσυ το αντιθετο

Αποσυνδεδεμένος nakos

• Sr. Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Δευ 31 Ιούλ 2017 17:46 »
Κανονίστε μαλάκες να σας ξεφτιλίσει όλους ο Φράνκ !
Να πετάει δηλαδή στα επίσημα !
Έτσι όπως μας τον έχετε περιγράψει, μπροστά σ' αυτόν ο Φερφελής ομοιάζει Λαβαντόφσκι !

Από ταχύτητα πως πάει ;
Μαούνα ;
Γιατί ακόμα και άμπαλοι παίχτες, όταν έχουν ταχύτητα, όλο και κάπου βοηθάνε.
Πηγαινε να τον δεις 5 λεπτα και ξαναγραψε αυτο που εγραψες! Σε καμια περιπτωση δενθελω να σε πικαρω!
Τωρα τι ειδε ο προπονητης σε αυτον που εμεις αδυνατουμε να το δουμε ή θα το δειξει ο χρονος και το χορταρι ή κατι αλλο εξωαγωνιστικο θα παιζει.

Αποσυνδεδεμένος paslim

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Δευ 31 Ιούλ 2017 18:15 »
Ρε παιδιά γιατί τόση μανία για τον Μπετρά; Πείτε για τον Χριστοβασίλη ότι θέλετε, αφήστε όμως τον παίκτη να δείξει τι αξίζει, σαν να παρακαλάτε ορισμένοι να βγει άχρηστος για να τα χώσετε στον Χριστοβασίλη.
Τα ίδια δεν λέγαμε και παλιά για άλλους παίκτες (Μπούρμπο, Τσιριμώκο κ.ά.) και διαψευτήκαμε.
Προσέξτε γιατί η ιστορία πολλές φορές επαναλαμβάνεται.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Δευ 31 Ιούλ 2017 18:29 »
Εγω θυμαμαι παιχτες που στα πρωτα ματς δεν μπορουσαν να κανουν ουτε κοντρολ και γελαγαμε μαζι τους.. και μετα κανανε καριερα ειτε εδω ειτε αλλου..
οποτε ας ειμαστε υπομονετικοι ουτως η αλλως στη θεση που παιζει εχουμε βασικο, αλλου ποναμε
Μες την ασχημια του μυαλου σας σαραβαλιασα, μα δεν ανηκω στο δικο σας το βασιλειο κι αφου 30 χρονια γνωμη πια δεν αλλαξα καντε πιο περα μη μου κρυβετε τον ηλιο

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

• Hero Member
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Τρι 01 Αύγ 2017 13:39 »
Παράθεση

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την απόκτηση για τρία χρόνια του Γάλλου ποδοσφαιριστή Franck Betra.

Ο ποδοσφαιριστής δήλωσε στο pasgiannina.gr: "Από την πρώτη μέρα όλοι με υποδέχθηκαν με τον καλύτερο τρόπο, Διοίκηση, προπονητές και συμπαίχτες. Είμαι σίγουρος ότι η παρουσία μου στην ομάδα θα με βοηθήσει να βελτιωθώ πολύ. Το μόνο που θέλω είναι να συγκεντρωθώ στις προπονήσεις και τους αγώνες και να βοηθήσω την ομάδα μου να ανεβεί ακόμη πιο ψηλά. Υπόσχομαι να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό έτσι ώστε να προσφέρω πολλά γκολ. Και κάτι τελευταίο, το μπλε είναι το αγαπημένο μου χρώμα".

http://www.pasgiannina.gr/articles/anakoinose_pae_pas_giannina_1966_120   
Τότε θα βάλεις πολλά γκολ αστέρι μου!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 01 Αύγ 2017 14:55 από fon7 »
Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof.

Αποσυνδεδεμένος PaS0L3s

• Hero Member
  • Η αρχή του τέλους ... ή ... το τέλος της αρχής;
    • Προφίλ
    • Δεσποτάτο της Ηπείρου
« Απάντηση #35 στις: Τρι 01 Αύγ 2017 13:41 »
Παράθεση
Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την απόκτηση για τρία χρόνια του Γάλλου ποδοσφαιριστή Franck Betra.

Ο ποδοσφαιριστής δήλωσε στο pasgiannina.gr: "Από την πρώτη μέρα όλοι με υποδέχθηκαν με τον καλύτερο τρόπο, Διοίκηση, προπονητές και συμπαίχτες. Είμαι σίγουρος ότι η παρουσία μου στην ομάδα θα με βοηθήσει να βελτιωθώ πολύ. Το μόνο που θέλω είναι να συγκεντρωθώ στις προπονήσεις και τους αγώνες και να βοηθήσω την ομάδα μου να ανεβεί ακόμη πιο ψηλά. Υπόσχομαι να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό έτσι ώστε να προσφέρω πολλά γκολ. Και κάτι τελευταίο, το μπλε είναι το αγαπημένο μου χρώμα".

http://www.pasgiannina.gr/articles/anakoinose_pae_pas_giannina_1966_120   
Τότε θα βάλεις πολλά γκολ αστέρι μου!  ;)

Τριάρια κοβ. Καλως να παιξεις στην ομαδα.

Αποσυνδεδεμένος PASas_

• Hero Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Τρι 01 Αύγ 2017 14:45 »
Έχεις παίχτη που θέλει να δηλώσει ότι αγαπημένο του χρώμα είναι το μπλε και τον παρουσιάζεις με φανέλα σε χρώμα τροχονόμου πρωί με ομίχλη.
Ούτε τα απλά τα παλικάρια.

Ξαναματα-καλωσήρθες Φρανκ!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

• Hero Member
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Τρι 01 Αύγ 2017 14:50 »
 :P  :P
Δεν το έχουνε πουθενά το επικοινωνιακό...
Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof.

Συνδεδεμένος davelis

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Τρι 01 Αύγ 2017 18:32 »
Μα να μην δηλωσει οτι απο μικρός ητανε ΠΑΣ;   :joker: