Δεν τα κατάφερε η Κ 17, 1-1 με Παναιτωλικό (video)
Δεν τα κατάφερε η Κ 17 του ΠΑΣ να πάρει τη νίκη απέναντι από τον Παναιτωλικό με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ο Παναιτωλικός στο πρώτο ημίχρονο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έδειξε δείγματα πολύ καλής ομάδας, σε αντίθεση με τον ΠΑΣ που είχε μέτρια απόδοση. Στο 21΄ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ευθυμίου. Στο 29’ ο Σκόνδρας έκανε το σουτ και ο Βακαλόπουλος απέκρουσε τη μπάλα. Με την εκπνοή του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Μπελεβώνη. >Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε άρδην με τον ΠΑΣ να είναι αυτός που πήρε τα ηνία στο παιχνίδι και κατάφερε να κάνει το 1-1 στο 48’ όταν ο Σακκάς έκανε τη σέντρα και ο Μακρής με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μετά την ισοφάριση δεν είχαμε κάτι ιδιαίτερο από πλευράς και των δύο ομάδων με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτησία: Μπαίλης (Φραγκούλης-Τσόγκας) Πρέβεζας. ΠΑΣ Γιάννινα: Βακαλόπουλος, Ντάνας, Ζωγάκης, Μέγας, Γώγος, Πανάρετος, Παππάς (57’ Λώλης), Εμβραΐζογλου, Μακρής, Σακκάς (71’ Δήμου), Πλατιάς. Παναιτωλικός: Τσεκούρας, Κωνσταντοπουλος, Χοχτούλας (85’ Σκιαδάς), Παναγιωτίδης, Μελιάδης, Μανταζανάς, Ευθυμίου (83’ Θεοτοκάτος), Λιάβας, Πανταζής (90’ Ντούλιας), Σκόνδρας (57’ Ράπτης), Μπελεβώνης (74’ Φραγκούλης).ΚΑΜΕΡΑ: ΣΑΚΗΣ ΣΙΟΥΛΗΣ