Πέρασε από τα Γιάννενα ο ΠΑΟΚ, 0-2 την Κ 15
Ένα ημίχρονο άντεξε την πίεση του ΠΑΟΚ η Κ 15 του ΠΑΣ γνωρίζοντας την ήττα με 0-2.Στο πρώτο ημίχρονο οι νεαροί παίκτες του ΠΑΣ προέβαλαν σθεναρή αντίσταση και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε ισόπαλες χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές και άνοιξε το σκορ στο 44’ με τον Γκούμα. Ο ΠΑΣ έχασε ευκαιρία στο 55΄ για να ισοφαρίσει όταν ο Σάλο έκανε τη σέντρα ο Νίττας πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ. Τη νίκη σφράγισε λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Καστίδης διαμορφώνοντας το τελικό 0-2. Διαιτησία: Χατζηπαναγιώτου (Τσάντας-Γκέλης). ΠΑΣ Γιάννινα: Μάντζιος, Αθανασίου, Τζουβάρας, Τσιφάκης, Κουτσός, Καγκιούζης (45’ Παύλου), Χρήστου, Σάλο, Νίττας, Μουσιωτίτσας (68’Τσαργκοβίτσας), Κύργιος. ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (66’ Μαύρης), Δεληγιάννης (78’ Σκούρτης), Καστίδης, Πασαχίδης, Παπαευαγγέλου, Κοττάς (66’ Μπεκρίδης), Αδάμ, Βασιλειάδης (58’ Ιγνατίου), Κουτσιούδης, Γκούμας