Αθλητικά > άλλες ομάδες - ποδόσφαιρο

Ποια τακτική ακολουθησε η Θάτσερ και εξάλειψε τον οπαδισμο?

(1/3) > >>

Jimmy4:
Γειά σας! Είμαι ο παοκτζης από Αθήνα που είχα ένα θρεντ και για τους οπαδούς μας πριν λίγο καιρό. Με αφορμή το προηγούμενο θρεντ και τον χουλιγκανισμό στην Ελλάδα έχω να κάνω δύο ερωτήσεις. Αρχικά τι έκανε η Θάτσερ τη δεκαετία του 80 και του 90 και μέχρι το 2000 κατάφερε σχεδόν να εξαλείψει τα φαινόμενα χουλιγκανισμού στην Αγγλία? Η δεύτερη ερώτηση είναι αν ξέρετε τι παίζει με τους συνδέσμους τώρα γιατί ανέβηκα προχθές στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης και ο σύνδεσμος ήταν σε τραγική κατάσταση, εγκαταλελειμμένος και ρημαγμένος, δε μπορούσες καν να πατήσεις κάτω είχε όλο γυαλιά, τώρα είμαι Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής και ο σύνδεσμος του Άρη ήταν περίπου στην ίδια κατάσταση, εκεί στην περιοχή λειτουργούν οι σύνδεσμοι, εγώ πάντως από δύο πέρασα και οι δύο ρημαγμένοι? Τι μπορεί να συνέβη?

Crimson Glory:
Κανέναν οπαδισμό και κανέναν χουλιγκανισμό δεν εξάλειψε η αγάμητη "σιδηρά κυρία". Το ποδόσφαιρο το σιχαινόταν και το μόνο που έκανε ήταν ότι μετέφερε τη βία στους δρόμους...
"Ηλεκτροφόρα σύρματα"...

Ένα αρκετά ενδεικτικό άρθρο για να πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς, είναι το παρακάτω:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.newsbeast.gr/sports/arthro/8273296/to-psema-oti-i-margkaret-thatser-teleiose-ton-chouligkanismo-apla-ton-metefere%3Famp%3D1&ved=2ahUKEwjPitaSt775AhUS76QKHcfHBRYQFnoECAkQAQ&usg=AOvVaw16LIcwZ1EuzGQNYnm6if_B

PAS and stale bread:

--- Παράθεση από: Jimmy4 στις Πεμ 11 Αύγ 2022 11:45 ---Γειά σας! Είμαι ο παοκτζης από Αθήνα που είχα ένα θρεντ και για τους οπαδούς μας πριν λίγο καιρό. Με αφορμή το προηγούμενο θρεντ και τον χουλιγκανισμό στην Ελλάδα έχω να κάνω δύο ερωτήσεις. Αρχικά τι έκανε η Θάτσερ τη δεκαετία του 80 και του 90 και μέχρι το 2000 κατάφερε σχεδόν να εξαλείψει τα φαινόμενα χουλιγκανισμού στην Αγγλία? Η δεύτερη ερώτηση είναι αν ξέρετε τι παίζει με τους συνδέσμους τώρα γιατί ανέβηκα προχθές στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης και ο σύνδεσμος ήταν σε τραγική κατάσταση, εγκαταλελειμμένος και ρημαγμένος, δε μπορούσες καν να πατήσεις κάτω είχε όλο γυαλιά, τώρα είμαι Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής και ο σύνδεσμος του Άρη ήταν περίπου στην ίδια κατάσταση, εκεί στην περιοχή λειτουργούν οι σύνδεσμοι, εγώ πάντως από δύο πέρασα και οι δύο ρημαγμένοι? Τι μπορεί να συνέβη?

--- Τέλος παράθεσης ---

Είχαμε κάνει μια κουβέντα περί Θάτσερ και δήθεν εξάλειψης του χουλιγκανισμού στην Αγγλία με αφορμή την δολοφονία του Άλκη.

http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=365.300

Για τους συνδέσμους κάπου διάβασα πρόσφατα ότι είναι σε φάση που μαζεύουν ένα κάρο έγγραφα απαραίτητα για την νομιμοποίησή τους το επόμενο διάστημα.
Για άλλη μια φορά όπως συμβαίνει πάντα αυτοί που πρέπει να "πληρώσουν" - τιμωρηθούν την βγάζουν λάδι ή σχεδόν λάδι με λίγα χρονάκια στην φυλακή για τα μάτια του κόσμου και οι συνεργάτες τους απ' έξω το παίζουν παναγίτσες και καλά (σαν την  εικόνα που φιλούσε το παχουλό αγόρι του Πειραιά στον αγώνα ανόδου της Νότιγχαμ) και την πληρώνουν σύνδεσμοι σαν τον δικό μας και άλλων ομάδων εκτός ΠΟΚ ΠΟΘ που ουδέποτε είχαν σχέση με μαχαιροβγάλτες, δολοφόνους, νταβατζίδες, εμπόρους ναρκωτικών και άλλα τέτοια που όλοι τους ξέρουν πολύ καλά που βρίσκονται και πως λειτουργούν σαν καλά στρατιωτάκια των αφεντάδων τους.

Jimmy4:

--- Παράθεση από: Crimson Glory στις Πεμ 11 Αύγ 2022 12:17 ---Κανέναν οπαδισμό και κανέναν χουλιγκανισμό δεν εξάλειψε η αγάμητη "σιδηρά κυρία". Το ποδόσφαιρο το σιχαινόταν και το μόνο που έκανε ήταν ότι μετέφερε τη βία στους δρόμους...
"Ηλεκτροφόρα σύρματα"...

Ένα αρκετά ενδεικτικό άρθρο για να πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς, είναι το παρακάτω:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.newsbeast.gr/sports/arthro/8273296/to-psema-oti-i-margkaret-thatser-teleiose-ton-chouligkanismo-apla-ton-metefere%3Famp%3D1&ved=2ahUKEwjPitaSt775AhUS76QKHcfHBRYQFnoECAkQAQ&usg=AOvVaw16LIcwZ1EuzGQNYnm6if_B

--- Τέλος παράθεσης ---
Δεν έχω ακούσει κάποιο οπαδικο επεισόδιο στην Αγγλία. Γενικά την Αγγλία τη θεωρούσα πάντα απ'τις χώρες με πολύ καλή ποιότητα ζωής και τήρηση των περισσότερων νόμων, μια χώρα ήσυχη δηλαδή χωρίς πολύ βία και εγκληματικότητα. Στην Ελλάδα η εγκληματικότητα μου φαίνεται πως γιγαντονεται

Jimmy4:

--- Παράθεση από: PAS and stale bread στις Πεμ 11 Αύγ 2022 12:50 ---
--- Παράθεση από: Jimmy4 στις Πεμ 11 Αύγ 2022 11:45 ---Γειά σας! Είμαι ο παοκτζης από Αθήνα που είχα ένα θρεντ και για τους οπαδούς μας πριν λίγο καιρό. Με αφορμή το προηγούμενο θρεντ και τον χουλιγκανισμό στην Ελλάδα έχω να κάνω δύο ερωτήσεις. Αρχικά τι έκανε η Θάτσερ τη δεκαετία του 80 και του 90 και μέχρι το 2000 κατάφερε σχεδόν να εξαλείψει τα φαινόμενα χουλιγκανισμού στην Αγγλία? Η δεύτερη ερώτηση είναι αν ξέρετε τι παίζει με τους συνδέσμους τώρα γιατί ανέβηκα προχθές στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης και ο σύνδεσμος ήταν σε τραγική κατάσταση, εγκαταλελειμμένος και ρημαγμένος, δε μπορούσες καν να πατήσεις κάτω είχε όλο γυαλιά, τώρα είμαι Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής και ο σύνδεσμος του Άρη ήταν περίπου στην ίδια κατάσταση, εκεί στην περιοχή λειτουργούν οι σύνδεσμοι, εγώ πάντως από δύο πέρασα και οι δύο ρημαγμένοι? Τι μπορεί να συνέβη?

--- Τέλος παράθεσης ---

Είχαμε κάνει μια κουβέντα περί Θάτσερ και δήθεν εξάλειψης του χουλιγκανισμού στην Αγγλία με αφορμή την δολοφονία του Άλκη.

http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=365.300

Για τους συνδέσμους κάπου διάβασα πρόσφατα ότι είναι σε φάση που μαζεύουν ένα κάρο έγγραφα απαραίτητα για την νομιμοποίησή τους το επόμενο διάστημα.
Για άλλη μια φορά όπως συμβαίνει πάντα αυτοί που πρέπει να "πληρώσουν" - τιμωρηθούν την βγάζουν λάδι ή σχεδόν λάδι με λίγα χρονάκια στην φυλακή για τα μάτια του κόσμου και οι συνεργάτες τους απ' έξω το παίζουν παναγίτσες και καλά (σαν την  εικόνα που φιλούσε το παχουλό αγόρι του Πειραιά στον αγώνα ανόδου της Νότιγχαμ) και την πληρώνουν σύνδεσμοι σαν τον δικό μας και άλλων ομάδων εκτός ΠΟΚ ΠΟΘ που ουδέποτε είχαν σχέση με μαχαιροβγάλτες, δολοφόνους, νταβατζίδες, εμπόρους ναρκωτικών και άλλα τέτοια που όλοι τους ξέρουν πολύ καλά που βρίσκονται και πως λειτουργούν σαν καλά στρατιωτάκια των αφεντάδων τους.

--- Τέλος παράθεσης ---
Τι είναι το ποθ? Ποκ ήξερα εγώ. Ναι τη διάβασα τη συζήτηση, και πάλι όμως  έχει μειωθεί αρκετά, τουλάχιστον δεν χρειάζεται να ακυρώνονται ματς για επεισόδια και δεν κινδυνεύουν ηλικιωμένοι και γυναικόπαιδα, ίσως να έχουν απομείνει κάποιοι και να πηγαίνουν να πλακωνονται σε κάνα δάσος μόνοι τους

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση