Αθλητικά > Αθλητικά Ηπείρου και άλλα

Βόλευ στα Γιάννενα 2015-16 μέχρι 2019-20

(1/48) > >>

fon7:
Στις γυναίκες στην Α2/Β όμιλος/1ος υποόμιλος έχουμε διπλή παρουσία.
http://www.volleyball.gr/index.php/a2-ginaikwn-b-omilos-a-ipoomilos/eidiseis
Ειδήσεις,πρόγραμμα.

Επίσης στους άντρες Α2/Γ όμιλος
http://www.volleyball.gr/index.php/a2-andrwn-c-omilos/eidiseis

Στα τοπικά τώρα

--- Παράθεση ---Το Σάββατο 24 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει το Πρωτάθλημα Γυναικών της ΕΣΠΕΔΕ.


Από τα Γιάννινα θα συμμετάσχουν στην κατηγορία ο ΑΓΣΙ, η ΦΕΙ και ο Απείθαρχος.

Το πρόγραμμα:
Α΄ Γύρος
Ημερ/νία Γήπεδο Συνάντηση
Σαβ. 24/10 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 24/10 ΑΡΤΑΣ Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Σαβ. 24/10 Ε.Α.Κ.Κ. Α.Σ. ΒΟΛΙΣ – Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
Σαβ. 24/10 ΑΓΡΙΝΙΟΥ Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
ΡΕΠΟ: Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
Σαβ. 31/10 ΜΕΣ/ΓΓΙΟΥ Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ - Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
Σαβ. 31/10 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
Σαβ. 31/10 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
Σαβ. 31/10 ΑΡΤΑΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΑ - Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΡΕΠΟ: ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
Σαβ. 7/11 ΑΡΤΑΣ Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ - Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
Σαβ. 7/11 Ε.Α.Κ.Κ. Α.Σ. ΒΟΛΙΣ – Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 7/11 ΑΓΡΙΝΙΟΥ Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Σαβ. 7/11 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
ΡΕΠΟ: Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 14/11 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
Σαβ. 14/11 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
Σαβ. 14/11 ΑΡΤΑΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΑ - Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
Σαβ. 14/11 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
ΡΕΠΟ: Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
Σαβ. 21/11 Ε.Α.Κ.Κ. Α.Σ. ΒΟΛΙΣ – Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 21/11 ΑΓΡΙΝΙΟΥ Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ - Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
Σαβ. 21/11 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 21/11 ΜΕΣ/ΓΓΙΟΥ Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΡΕΠΟ: Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
Σαβ. 28/11 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
Σαβ. 28/11 ΑΡΤΑΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΑ - ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
Σαβ. 28/11 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
Σαβ. 28/11 ΑΡΤΑΣ Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ - Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
ΡΕΠΟ: ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Σαβ. 5/12 ΑΓΡΙΝΙΟΥ Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ - Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
Σαβ. 5/12 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 5/12 ΜΕΣ/ΓΓΙΟΥ Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ - Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
Σαβ. 5/12 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΡΕΠΟ: Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
Σαβ. 12/12 ΑΡΤΑΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΑ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Σαβ. 12/12 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
Σαβ. 12/12 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
Σαβ. 12/12 Ε.Α.Κ.Κ. Α.Σ. ΒΟΛΙΣ - Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
ΡΕΠΟ: Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 19/12 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
Σαβ. 19/12 ΜΕΣ/ΓΓΙΟΥ Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ - Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
Σαβ. 19/12 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 19/12 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
ΡΕΠΟ: Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
Β΄ Γύρος
Ημερ/νία Γήπεδο Συνάντηση
Σαβ. 9/1 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ– Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 9/1 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ -Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
Σαβ. 9/1 ΜΕΣ/ΓΓΙΟΥ Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ – Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
Σαβ. 9/1 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ -Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
ΡΕΠΟ: Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
Σαβ. 16/1 ΑΓΡΙΝΙΟΥ Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ -Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
Σαβ. 16/1 Ε.Α.Κ.Κ. Α.Σ. ΒΟΛΙΣ- ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Σαβ. 16/1 ΑΡΤΑΣ Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ- Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 16/1 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
ΡΕΠΟ: ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
Σαβ. 23/1 ΑΡΤΑΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΑ- Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
Σαβ. 23/1 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ– Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
Σαβ. 23/1 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ- Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
Σαβ. 23/1 ΜΕΣ/ΓΓΙΟΥ Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ –ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
ΡΕΠΟ: Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 30/1 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ- ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Σαβ. 30/1 ΑΓΡΙΝΙΟΥ Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ -Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 30/1 Ε.Α.Κ.Κ. Α.Σ. ΒΟΛΙΣ -Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
Σαβ. 30/1 ΑΡΤΑΣ Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ– Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΡΕΠΟ: Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
Σαβ. 6/2 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ– Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
Σαβ. 6/2 ΑΡΤΑΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΑ -Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
Σαβ. 6/2 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ– ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
Σαβ. 6/2 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ- Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
ΡΕΠΟ: Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
Σαβ. 13/2 ΜΕΣ/ΓΓΙΟΥ Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ -Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 13/2 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ -Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
Σαβ. 13/2 ΑΓΡΙΝΙΟΥ Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ –Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 13/2 Ε.Α.Κ.Κ. Α.Σ. ΒΟΛΙΣ- Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ
ΡΕΠΟ: ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Σαβ. 20/2 ΑΡΤΑΣ Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ- Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
Σαβ. 20/2 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ –ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
Σαβ. 20/2 ΑΡΤΑΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΑ -Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
Σαβ. 20/2 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ -ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΡΕΠΟ: Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
Σαβ. 27/2 ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ -Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
Σαβ. 27/2 ΜΕΣ/ΓΓΙΟΥ Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ– Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 27/2 ΑΡΤΑΣ Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ– ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
Σαβ. 27/2 ΑΓΡΙΝΙΟΥ Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ -Α.Σ. ΒΟΛΙΣ
ΡΕΠΟ: Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σαβ. 5/3 Ε.Α.Κ.Κ. Α.Σ. ΒΟΛΙΣ– ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ
Σαβ. 5/3 ΑΡΤΑΣ Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ -Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ
Σαβ. 5/3 Ε.Α.Ν.Κ.Ι. Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Σαβ. 5/3 ΑΡΤΑΣ Α.Ο. ΦΙΛΙΑ- Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΡΕΠΟ: Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ
--- Τέλος παράθεσης ---
sportsioannina.gr

Απέκτησε αδερφάκι ο Απείθαρχος ή απλά έτυχε;
Για άνδρες δεν βρέθηκε πρόγραμμα.Υπάρχουν πάντως γιαννιώτικες παρουσίες.

PASkal:
Οχι απλως εφτιαξε και γυναικεια ομαδα βολευ

fon7:
Σε εθνικό επίπεδο είχαμε 1-2 σε άντρες γυναίκες.
Οι άντρες έχουν 0/2 (ΑΣ Γιάννενα) στο πρωτάθλημα.

ΑΜΣ Νέστωρ - ΑΣ Γιάννενα 3-2 (15-25,25-15,25-22,27-29,15-10)
ΑΣ Γιάννενα - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (17-25,25-21,20-25,18-25)

Στις γυναίκες νίκησε ο ΑΣ Γιάννενα και έχασε ο Ηρακλής.

ΑΣ Γιάννενα - ΣΑΑΚ Ανατόλια 3-2 (25-21,25-22,23-25,15-25,15-7)
ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (22-25,25-9,25-9,25-13)

fon7:
Στις γυναίκες
ΑΣ Ποσειδών Βέροιας - ΑΣ Γιάννενα 0-3 (23-25,16-25,13-25)
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΜΑΣ Νέα Γενεά 0-3 (19-25,21-25,19-25)

Στους άντρες
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-16,25-19,25-15)

fon7:
Στις γυναίκες
ΑΣ Γιάννενα - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (25-15,25-20,20-25,27-25)

Στους άντρες
ΑΣ Γιάννενα - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (15-25,20-25,22-25)

Σε τοπικό επίπεδο στις γυναίκες

--- Παράθεση ---Με το δεξί η ΦΕΙ στις γυναίκες
Το Σαββατοκύριακο ξεκίνησε το πρωτάθλημα γυναικών της ΕΣΠΕΔΕ.
Η ΦΕΙ ήταν η νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο τον τυπικά γηπεδούχο ΑΓΣΙ νικώντας με 3-0 σετ.
Με νίκες ξεκίνησαν ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας, η Βολίδα Κέρκυρας και ο Ιωνικός, που νίκησε στα χαρτιά τον Απείθαρχο Ιωαννίνων.
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Φ..Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0 - 3
Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 0 - 3
Α.Σ. ΒΟΛΙΣ – Κ. ΠΑΛΑΜΑΣ 3 - 1
Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ 3 - 0 α.α.
ΡΕΠΟ: Α.Ο. ΦΙΛΙΑ
--- Τέλος παράθεσης ---
http://www.sportsioannina.gr/index.php/alla-spor/volleyball-2/30693-2015-10-26-15-05-14

Οι άντρες νομίζω ξεκινάνε την άλλη εβδομάδα.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση