About PAS > ΠΑΣ Clubs

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

(1/5) > >>

SirBak:
Εγω για πρωτη φορα στην ιστορια μου δεν παρευρεθηκα σε ''πρωτη'' του ΠΑΣ μας.Για πρωτη μου φορα δεν εκανα σκασιαρχειο απτην δουλεια μου για να αποθεωσω την αγαπημενη μου ομαδα....
Για πρωτη φορα στην ιστορια μου δεν πηρα διαρκειας....Καποτε επαιρνα μεχρι και δανεικα απο φιλους για να υποστηριξω την ομαδα μας....
Δεν ξερω αν ολα οφειλονται στην κριση...
Δεν ξερω αν οφειλεται στον αδοξο υποβιβασμο μας...

Αυτο που ξερω ειναι οτι ΠΑΣολεδες ριχνουν μπουνιδια ο ενας στον αλλον...
Αυτο που ξερω ειναι οτι ΠΑΣολεδες υποσχονται για δευτερο γυρο μπουνιδιων....
Αυτο που ξερω ειναι οτι δημοσιογραφοι της πολης τασονται και στοιχηματιζουν υπερ της μιας πλευρας ΠΑΣολεδων...
Αυτο που ξερω ειναι οτι δημοσιογραφοι της πολης καταντησαν η Λαμπιρη των Ιωαννινων.......

Με αηδιασατε ΟΛΟΙ.......

ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ

Δεν βλεπω τον ΠΑΣ μονο σαν ποδοσφαιρικη ομαδα
Πιστευω οτι σαν ομαδα  θα κανουμε περιπατο....
Βλεπω τον ΠΑΣ σαν ευχαριστο μεσημερι η' απογευμα
Βλεπω τον ΠΑΣ ως αποδραση απτην καθημερινοτητα
Ομως
Μερικοι τον κανανε κτημα τους..........(και δεν αναφερομαι μονο σε συνδεσμους....Αναφερομαι και σε δημοσιογραφους....)

Επιτελους.....

Βρειτε τα

Καντε βηματα μπρος ,γιατι ειμαστε ΠΟΛΥ πισω.....ΕΛΕΟΣ πια.....Πολη 100 χιλιαδων να συμπεριφερομαστε σαν συγχρονη Βαβελ......

Ειδικα οι πιο γηραιοι δημοσιογραφοι............ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.....ΣΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΝΕΤΕ.....................

Δεν εχω κατι αλλο να πω.....Ελπιζω ο Ντεμολ να μας επιστρεψει στο γηπεδο εστω και με τη μεθοδο των απλων εισητηριων.....

sellos:
Νομιζω αυτα που γραφτηκαν πιο πανω εκφραζουν πολλοι κοσμο..
αηδιάσαμε!!!

REX:
Xθες το βραδυ, για τσαρκα και ποτο με κολλητο (δεν ηταν ο dreven) στο βαθος καπνων και αναθυμιασεων,
γνωστη φιγουρα, εσκιζε τα ρουχα της, μιλωντας με ενταση για κατι...
Η ενταση τετοια που αναγκαστικα, ολοι, ακουσαμε τι ελεγε.
Το θεμα ο ΠΑΣ, και η τοποθετηση κατα 90% λες και διαβαζες το post του SirBak.
Με εβαλε ο διαολος να πλησιασω.
Ο Πετρος. Φιλος απο τα "ηρωικα" φοιτητικα χρονια, εξαφανισμενος επι δεκαετια.
Μαχητης της κερκιδας, κοκκαλο ΠΑΣ, μεχρι θανατου.
Αν, τον επιανες απο τη μυτη εσκαγε. (Τουλαχιστον).
Η αγανακτηση και η αηδια που υπαρχουν δεν περιγραφονται. Ποτε ξανα δεν ηταν ετσι τα πραγματα.
Οι λογοι πολλοι και χιλιοειπωμενοι. Τα προβατα εχουν αρχισει και φευγουν απο το μαντρι.
Οι τσοπαναραιοι, κοιμουνται ορθιοι και τα "μαντροσκυλα" συναγωνιζονται για το ποιο εσκισε
τους περισσοτερους λυκους, στον...υπνο του.

Προσδοκω...

ElCapitan:
φιλε πίστεψε με...δεν γίνονται μονο στα γιάννενα και στον πας τέτοια....ρότα τον ζήση η τον "τυμπανιστή"..η κατά αλλα παιδιά τι γίνετε εδώ στην γερμανία...όχι ..θα σου πούνε...αν θες stile και σε μένα pm και σου λέω τι τρέχει...

σε καταλαβαίνω ..όχι μονο εσένανε αλλα όλους ...
αλλα και πάλι απ την ali πλευρά...εμείς είμαστε ο πας, εμείς είμαστε η καρδια του η αναπνοή του. αν όλη σκεφτούνε έτσι και δεν πάνε γήπεδο, δεν έχουνε διαρκειας και δεν "ιποστερισουν" την "οπαδα" παραδίνεται το πέταλο στους άλλους...σαύτους που δεν σούνε τον πας όπως τον soume εμείς. σε αυτούς που βλέπουνε τον πας σαν παιχνίδι, σαν ένα νούμερο που τους φέρνει περισσότερα λεφτά στην τσέπη....
από εμάς όμως ο πας στέκεται και πέφτει και από κανέναν άλλον.......

ας έχω γεννήθηκα εξωτερικό, ας μένω εξωτερικό, ας δεν έχω di πολλά ματσάκια τις ομάδας....νομίσω πως εκείνη που δεν πάνε τώρα γήπεδο κάνουνε μεγάλο λάθος....k άθε mats ΜΕΣΑ..τα μυαλά στα κάγκελα τι εντός..τι εκτος...
ant e ..τι λεφτά..τι τα χιλιόμετρα....μια είναι η αρρώστια...."γιαφτο" είμαστε "σκιμοκεφαλες" ηπειρώτες...

timpanistis toreros:

--- Παράθεση ---Με αηδιασατε ΟΛΟΙ.......

Επιτελους.....

Βρειτε τα
--- Τέλος παράθεσης ---

νομιζω αξιζει να χαλασω λιγο απο τις διακοπες μου για να τοποθετηθω!

αυτου του ειδους τα αναθεματα μονο μονολιθικοτητα ως προς την θεαση των προβληματων μπορει να υποκρυπτουν. τετοιου ειδους γενικευσεις και αφορισμοι προφανεστατα δεν εχουν το κουραγιο να ψαξουν για το ιστορικο, τις συνθηκες και τις αιτιες μεσα στις οποιες εκδηλωνονται αυτες οι συμπεριφορες. η επικληση σε μια ειδους ενοτητα εμπεριεχει στοιχεια μεταφυσικης, απο τη στιγμη που αρνειται να σταθμισει τα υλικα συμφεροντα και τις στοχευσεις που κρυβονται πισω απο τις συμπεριφορες. ακομα περισσοτερο η απωθηση που εκφραζουν αυτα τα λογια μεταφραζονται σεχδον παντοτε σε μια πιλατια λογικη των καθαρων χεριων.

ας γινω πιο σαφης!
να τα βρουμε? μα ποιοι? αυτοι που τα βρισκουν ειναι ηδη μαζι! πουλανε διαρκειας, εργαζονται στην παε, εργαζονται για την παε, εχουν τιςε απολαβες τους απο στημενα παιχνιδια, αγουν και φερουν τα εμπορικο προϊον "ΠΑΣ", ζουν απο τις αποκλειστικες δημοσιευσεις που τους παρεχει η παε, στηριζουν την παε ακομα και σε κωμικοτραγικες φασεις και ο καταλογος δεν εχει τερμα... αρα υπαρχουν καποιοι που εχουνε κανει "κολεγιά" και τα βρισκουν περιφημα.
απο την αλλη υπαρχει κοσμος που δεν εχει δολο, ουτε επαγγελματική ή εμπορικη σχεση με τον  ΠΑΣ και ουτε επιθυμει να αποκτησει. και το καλυτερο? καταγγελει την "κολεγιά" και κανει προσπαθεια για την αναδυση μιας ανιδιοτελους οπαδικης κουλτουρας, εκφανσεις τις οποιας ανθισαν πριν λιγες ημερες και στο θεατρακι στη σκαλα.

τοσο αυτοί όσο και τα μελη της "κολεγιάς" ειναι μελη της "ευρυτερης οικογενειας του ΠΑΣ". αλλα εχουν διαφοερτικα υλικα συμφεροντα, διαφορετικη συμπεριφορα και διαφορετικες στοχευσεις. ε, ας το παρουμε ολοι χαμπαρι επιτελους: δεν γινεται να συνυπαρξουν ολοι αυτοι μαζι για χαρη καποιου χρωματος. θα ηταν σαν να ζητουσε καποιος να συνυπαρξουν αρμονικα τα υγιη με τα καρκινικα κυτταρα. εκ φυσεως αλλα και εκ θεσεως βρισκονται σε αντιπαλοτητα.

για οσους δεν εχουν το σθενος να παρουνε αποφασιστικη θεση εναντια στην "κολεγια", τοτε τα καρκινικα κυτταρα θα συνεχιζουν να αφαιμαζουν τον ΠΑΣ.
ως τοτε οι παραπανω επικλησεις θα ειναι απλα ευχολογια.

με χαρα αντιμετωπιζω (και φυσικα συμμετεχω) στις προσπαθειες των τελευταιων ετων για την αναπτυξη των υγιων και μαχητικων κυτταρων! και θα συνεχισω να το κανω, καλωντας και εσας να το κανετε.

καλα μπανια, καλα πανηγυρια και καλα μυαλα...

___________________-

πως λεει ενα τραγουδακι που γραφτηκε για τα τεκταινομενα του ποδοσφαιρικου κοσμου που πλαισιωνει την ΠΑΕ ΠΑΣ;
"ολα τριγυρω αλλαζουνε και ολα τα ιδια μενουν";;;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση