About PAS > ΠΑΣ δεν είναι μόνο το επαγγελματικό ποδόσφαιρο

Μπάσκετ ΠΑΣ Γιάννινα 2021-22 (άνδρες γυναίκες)

<< < (2/52) > >>

PAS and stale bread:

--- Παράθεση από: tzesIOA στις Κυρ 13 Ιούν 2021 13:04 ---Κατά τα άλλα ήταν που η Βιντσιλαιου ανήκε σε εμάς και θα συνέχιζε και του χρόνου. Τέλος πάντων δεν πειράζει. Είμαι σίγουρος η διοίκηση θα βρει εξίσου καλή guard.

--- Τέλος παράθεσης ---

Δεν νομίζω αν όντως ανήκε σε εμάς στα χαρτιά ή είχαν δώσει λόγο ότι θα είναι ξανά πίσω στην ομάδα την νέα χρονιά. Συνήθως μόνο για ένα χρόνο είναι τα συμβόλαια εκτός από τις μικρές.

Όταν σήμερα ένας παίκτης φεύγει έξω με μεταγραφή πάντα στο μυαλό του είναι να συνεχίζει να παίζει εκεί. Εκεί δεν θα "έβγαλε μάτια" και με την 1η προσέγγιση που της έγινε από εγχώρια ομάδα έκλεισε αμέσως φοβούμενη ότι δεν πρόκειται να υπάρξει ενδιαφέρον από καμιά άλλη ξένη ομάδα.

Ίσως και να περίμενε να παίξει (αν είχε δικαίωμα) με την επανέναρξη όταν γύρισε από την Σουηδία και προπονούνταν στα Γιάννενα και η ομάδα δεν "έριξε" για χάρη της την Brown που είχε έρθει με μεταγραφή. Υπόθεση κάνω, δεν ξέρω τι και πως αλλά αν έγινε έτσι πολύ σωστά έγινε.

Μου είχε κάνει εντύπωση ότι όταν παίξαμε με τον βάζελο στον "τάφο" η συγκεκριμένη ήταν στο γήπεδο στην εξέδρα παρόλο το lock down που επιτρεπόταν αυστηρά η είσοδος μόνο σε 2-3 άτομα εκτός δημοσιογράφων και χειροκροτούσε σε κάθε ενέργεια την αδερφής της. Άρα υπήρχε από τότε η προσέγγιση και οι σχέσεις για να μπορεί να μπαίνει κάτω από αυτές τις συνθήκες στο γήπεδο.

Καλά να είναι το κορίτσι με υγεία και καλές επιδώσεις. Στην θέση της βρίσκεις ένα σωρό παίκτριες και πολύ καλύτερες, από Αμερικανίδες βρωμάει ο τόπος. Στο Βάζελο στο κάτω κάτω στοιχίζει και πολύ λιγότερο. Δεν κοστίζει σε σπίτι, διατροφή κλπ. αφού Αθήνα μένει ούτως ή άλλως.

Βιντσιλαίου βρίσκεις εύκολα, Κούπερ βρίσκεις δύσκολα. Εκεί είναι το ζουμί. 

dio:
O ΠΑΣ Γιάννινα WBC ανακοινώνει τη μεταγραφή της αγαπημένης μας Αγγελικής Βιντσιλαίου στην υποψήφια για πρωτάθλημα Σουηδίας, A3 UMEA.

Η Αγγελική μας θέλησε να συνεχίσει την καριέρα της στο Σουηδικό πρωτάθλημα και είναι η πρώτη επίσημη μεταγραφή Ελληνίδας παίχτριας από ελληνική ομάδα. Της ευχόμαστε κάθε επιτυχία, την αγαπάμε και έχουμε την όψιον ανανέωσης για την επόμενη χρονιά μαζί της. Keep in touch λοιπόν Αγγελικη και σε αγαπάμε!
#PAS #FAMILY βιντσιλαιου αγγελικη #THANKYOU

Οντως μια οικογένεια με την ΠΑΕ.

fon7:
Η διοίκηση του ΠΑΣ Γιάννινα WBC ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με την Samantha MacKay, η οποία θα καλύψει τη θέση της βασικής play maker της ομάδας την ερχόμενη αγωνιστική σεζόν.

Η Sam είναι γεννημένη στις 24-05-1991 και την προηγούμενη σεζόν αγωνίστηκε στη Νίκη Λευκάδας (23.3π, 2.7ρ., 3.3ασ., 1.3κλ. σε 3 αγώνες) ενώ τη σεζόν 2019-2020 αγωνίστηκε στον Παναθηναϊκό όπου σε 20 αγώνες είχε 14,3 πόντους, 6,1 ριμπάουντ και 5,6 ασσίστ.

To νέο απόκτημα του ΠΑΣ έκανε τις παρακάτω δηλώσεις:

“Είμαι πολύ χαρούμενη που θα συνεχίσω την καριέρα μου φορώντας τη φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα! Τα τελευταία χρόνια είχα καλή επικοινωνία με τον προπονητή της ομάδας και ανυπομονώ για τη συνεργασία μας τη χρονιά που έρχεται! Είμαι ενθουσιασμένη για τη νέα σεζόν και αναμένω να ξεκινήσουμε με τις συναθλήτριές μου! Θα ήθελα να ευχαριστήσω τη διοίκηση του ΠΑΣ για την πίστη τους σε μένα και για την ευκαρία αυτή που μου δίνουν!”

Welcome to our family Sam!
#signed #mackay

ΠΑΣ Γιάννινα WBC

tzesIOA:
Η Σταυριανη η Βιντσιλαιου από ότι άκουσα έκλεισε στις Εσπερίδες. Ήταν καλή μετα την επανεκκίνηση και είχε κάνει ένα αγωνιστικό μπαμ αλλά σίγουρα βρίσκεις και καλύτερες στην θέση της.
Από ότι φαίνεται όντως θα γίνει ξεκαθάρισμα στο ρόστερ.
Νέα ομάδα απτήν αρχή του χρόνου.

dk:

--- Παράθεση από: tzesIOA στις Παρ 18 Ιούν 2021 00:01 ---Από ότι φαίνεται όντως θα γίνει ξεκαθάρισμα στο ρόστερ.
Νέα ομάδα απτήν αρχή του χρόνου.

--- Τέλος παράθεσης ---
Αν και γενικά είμαι υποστηρικτής των ενεργειών της διοίκησής μας... κυρίως επειδή έδειξε πέρσι να μαθαίνει από τα λάθη της πρώτης χρονιάς. Οφείλω όμως για να είμαι δίκαιος να εκφράσω την απορία μου;
Οι ομάδες κτίζονται και με κριτήρια σχετικά με ομοιογένεια, δέσιμο με φιλάθλους (στην περίπτωση ομάδων με τα δικά μας χαρακτηριστικά) και κυρίως γύρω από ένα βασικό κορμό Ελληνίδων που θα είναι εδώ και επόμενες χρονιές... Αυτά δεν κολλάνε στη σκέψη μου με ξεκαθάρισμα μιας πετυχημένης ομάδας και τις αποχωρήσεις αδελφών Βιντζηλαίου και Πανούση...
Ας μην ξεχνάμε ότι την 1η χρονιά η λογική των συμβολαίων με Αμερικανίδες οι οποίες πχ σκόραραν το 90% των πόντων της ομάδας μας υποβίβασε (άλλο αν ο κορωνοϊός μας έσωσε) και αφαίρεσε και το δικαίωμα να δοκιμαστούν οι υπόλοιπες συμπαίκτριες (κυρίως νέες)...  Πέρυσι ακολουθήθηκε άλλη λογική η οποία παρά τις δυσκολίες μας έφερε στην 4δα...
Πραγματικά με ενοχλεί η λογική ξεκαθαρίσματος καθώς δείχνει ενδεχομένως ότι δεν υπάρχει μακρόπνοη προοπτική...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση