Εμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Θέματα - ΛΑΜΙΑ FANS

Σελίδες: [1] 2 3 ... 33
1
ΠΑΡΑΣΕΚΥΗ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
19:00 ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
20:30 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
16:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΒΟΛΟΣ
18:15 ΟΦΗ - ΑΕΚ
18:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
20:30 ΛΑΜΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
20:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΟΚ

2
MVP ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Μέχρι 3 ψήφους

3
Ποιος θα φύγει πρώτος;

4
ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
18:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
18:15 ΒΟΛΟΣ - ΛΑΜΙΑ
19:00 ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΙΝΑ
20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
20:30 ΑΕΚ - ΙΩΝΙΚΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
19:30 ΑΡΗΣ - ΟΦΗ

5
ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα
ΑΕΚ - Ιωνικός
Άρης - ΟΦΗ
Βόλος - Λαμία
Ολυμπιακός - Ατρόμητος
Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός - Αστέρας

6
Παράθεση
Πέθανε ο Μίκης Θεοδωράκης

Ο Μίκης Θεοδωράκης έφυγε από την ζωή σε ηλικία 96 ετών.

Έφυγε από τη ζωή ο Μίκης Θεοδωράκης σε ηλικία 96 ετών.

Ο σπουδαίος μουσικοσυνθέτης αντιμετώπιζε σοβαρά προβλήματα υγείας.

Η τραγική είδηση βυθίζει στο πένθος όλη την χώρα, καθώς ήταν η τελευταία σπουδαία μορφή, μιας άλλης εποχής.

Γεννήθηκε το 1925 στη Χίο και ήταν κρητικής και μικρασιάτικης καταγωγής.

Είχε ασχοληθεί με όλα τα είδη της μουσικής, ενώ οι συνθέσεις του έχουν ερμηνευτεί από καλλιτέχνες παγκοσμίου φήμης, όπως οι Beatles, η Σίρλεϊ Μπάσεϊ, η Τζόαν Μπαέζ και η Εντίθ Πιάφ, ενώ είχε γράψει μουσική για γνωστές ταινίες όπως: Φαίδρα (1962), Αλέξης Ζορμπάς (1964), Ζ (1969) και Σέρπικο (1973).

Διαβάστε επίσης:

Μίκης Θεοδωράκης: Δέκα πράγματα που πρέπει να ξέρεις

Το πιο σημαντικό του έργο θεωρείται η μελοποιημένη ποίηση, χρησιμοποιώντας ως στίχους ποιήματα βραβευμένων ποιητών ελληνικής και ξένης καταγωγής, όπως οι Γιάννης Ρίτσος (Βραβείο Ειρήνης Λένιν 1976), Γιώργος Σεφέρης (Νόμπελ 1963), Πάμπλο Νερούδα (Νόμπελ 1971), Οδυσσέας Ελύτης (Νόμπελ 1979).

10 σπουδαία τραγούδια του Μίκη Θεοδωράκη
1. Της Δικαιοσύνης Ήλιε Νοητέ
2. Όταν Σφίγγουν το Χέρι
3. Βρέχει Στην Φτωχογειτονιά
4. Τη Ρωμιοσύνη Μην Την Κλαις
5. Ζορμπά
6. Θα Σημάνουν οι Καμπάνες
7. Όμορφη πόλη
8. Απαγωγή
9. Το Σφαγείο
10. Ποιος δε μιλά για τη Λαμπρή

https://www.ieidiseis.gr/ellada/106715/pethane-o-mikis-theodorakis

7
Παράθεση
Νίκος Μαϊντάς: Πέθανε ο πρώην τραγουδιστής των Magic De spell

Με το συγκρότημα των Magic De spell πραγματοποίησε πάνω από 500 συναυλίες σε Ελλάδα, Κύπρο και Γερμανία ενώ έγραψε και ερμήνευσε τραγούδια όπως το «Εμένα οι φίλοι μου» σε ποίηση Κατερίνας Γώγου, η «Όγλα», ο «Λύκος», η «Πεταλούδα», το «Κόκκινο».

Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 51 ετών, ο πρώην τραγουδιστής του ιστορικού συγκροτήματος Magic De spel Νίκος Μαϊντάς. Την είδηση του θανάτου του έκανε γνωστή μέσα από τις συγκινητικές αναρτήσεις αποχαιρετισμού που έγραψαν οι φίλοι του τραγουδιστή στο Facebook.

Όπως αναφέρει η σελίδα rock-elliniko.gr, ο Νίκος Μαϊντάς γεννήθηκε στην Αθήνα και σε ηλικία 17 ετών, προσχώρησε στο συγκρότημα των Magic De spell αρχικά ως μπασίστας, ενώ στην πορεία πέρασε στην σύνθεση, τα πλήκτρα αλλά και στα φωνητικά.


Με το συγκρότημα των Magic De spell πραγματοποίησε πάνω από 500 συναυλίες σε Ελλάδα, Κύπρο και Γερμανία ενώ έγραψε και ερμήνευσε τραγούδια όπως το «Εμένα οι φίλοι μου» σε ποίηση Κατερίνας Γώγου, η «Όγλα», ο «Λύκος», η «Πεταλούδα», το «Κόκκινο».

Το 2003, μεταξύ πολλών συναυλιών, εργάστηκε για τελευταία φορά με το συγκρότημα για την κυκλοφορία ενός νέου δίσκου. Αρχές του 2004, ο Νίκος Μαϊντάς, αποχώρησε από τους Magic De spell καθώς πίστευε ότι οι αλλαγές στην αρχική σύνθεση του συγκροτήματος άλλαξαν την αρχική φιλοσοφία του γκρουπ.

Τα τελευταία χρόνια ο Νίκος Μαϊντάς, συνεργάστηκε με τον Πάνο Κατσιμίχα και τον Μάνο Ξυδούς ως τραγουδιστής και πιανίστας και έχει πραγματοποιήσει μαζί του πάνω από εξήντα συναυλίες. Το 2007 κυκλοφορεί ο προσωπικός του δίσκος με τίτλο «Σπασμένα Ρολόγια».

https://newpost.gr/moysikh/612e33681117136b474753a6/nikos-maintas-pethane-o-proin-tragoydistis-ton-magic-de-spell

8
Ποιοι θα πέσουν; (1+1)

9
Ποιοι θα βγούνε Ευρώπη; (3 επιλογές)

10
Ποιος θα βγει Πρωταθλητής; (1 επιλογή)

11
Πρωτάθλημα - Κύπελλο 2021-22 / Προγνωστικά 2021-2022
« στις: Δευ 23 Αύγ 2021 00:59  »
Σε ποια θέση θα τερματίσουμε;

12
Παράθεση
ΑΕΚ - Μιλόγεβιτς Βλάνταν
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - Πετράκης Γιάννης
ΑΡΗΣ - Μάντζιος Άκης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Ράσταβατς Μίλαν
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - Λόπεθ Άνχελ
ΒΟΛΟΣ - Γκιγέρμο Αμπασκάλ
ΙΩΝΙΚΟΣ - Σπανός Δημήτρης
ΛΑΜΙΑ - Γρηγορίου Μιχάλης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Μάρτινς Πέδρο
ΟΦΗ - Νιόπλιας Νίκος
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Γιοβάνοβιτς Ιβάν
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Αναστασίου Γιάννης
ΠΑΟΚ- Λουτσέσκου Ράζβαν
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Μεταξάς Ηρακλής

13
Παράθεση
Πρόγραμμα Ολυμπιακών Αγώνων: Πότε και τι ώρα είναι οι ελληνικές συμμετοχές

Οι φίλοι του αθλητισμού μετρούν αντίστροφα για την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο. Το μεγάλο ραντεβού του αθλητισμού είναι προγραμματισμένο για τις 23 Ιουλίου, με την Ελλάδα να δίνει δυναμικό “παρών” στη διοργάνωση.


Οι Ολυμπιακοί Αγώνες διεξάγονται στην Ιαπωνία, η οποία είναι έξι ώρες μπροστά από την Ελλάδα, πράγμα που σημαίνει ότι θα χρειαστεί να ξενυχτίσουμε μερικές φορές για να δούμε όλες τις ελληνικές συμμετοχές.

Η ελληνική αποστολή αποτελείται από 83 αθλητές, οι οποίοι θα συμμετέχουν σε 17 αθλήματα.

poster 
Οι πρώτοι Έλληνες αθλητές που θα ριχτούν στη μάχη είναι οι Στέφανος Ντούσκος, Αννέτα Κυρίδου κι Ευαγγελία Ψάρρα στην κωπηλασία και την τοξοβολία.

Δείτε το πρόγραμμα σε ώρες Ελλάδας
Παρασκευή 23 Ιουλίου


ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Στέφανος Ντούσκος (Μονό Σκιφ)
Προκριματικές σειρές (02:30). Το αγώνισμα ολοκληρώνεται την Κυριακή 30 Ιουλίου, με τον αγώνα μεταλλίων (03:45)

Αννέτα Κυρίδου (Μονό Σκιφ)
Προκριματικές σειρές (03:30). Το αγώνισμα ολοκληρώνεται την Κυριακή 30 Ιουλίου, με τον αγώνα μεταλλίων (04:05)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Ευαγγελία Ψάρρα (Ατομικό)
03:30-10:45. Το αγώνισμα θα συνεχιστεί στις 27, 28, 29 Ιουλίου και θα ολοκληρωθεί στις 30 Ιουλίου.

Σάββατο 24 Ιουλίου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου (Δίκωπος άνευ)
Σειρές (03:50). Κυριακή 25 Ιουλίου Ρεπασάζ 1 (03:50), Τρίτη 27 Ιουλίου Ημιτελικοί Α/Β 1 (4:58), Ημιτελικοί Α/Β 2 (5:08), Πέμπτη 29 Ιουλίου Τελικός Α’-Αγώνας μεταλλίων (03:30), Τελικός Β’ (04:50).

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Λευτέρης Πετρούνιας (Κρίκοι)
Σάββατο 24 Ιουλίου – Προκριματικός (03:00-08:30-13:30)Τελικός – Δευτέρα 2 Αυγούστου (11:00).

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ
Πολυχρόνης Τζωρτζάκης – (05:00)

ΤΕΝΙΣ
Στέφανος Τσιτσιπάς Απλό ανδρών (Σάββατο 24 και Κυριακή 25 Ιουλίου Α’ γύρος)
Μαρία Σάκκαρη Απλό γυναικών (Σάββατο 24 και Κυριακή 25 Ιουλίου Α’ γύρος)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Απόστολος Παπαστάμος 400μ. μικτή ατομική Προκριματικός (13:02)

Άννα Ντουντουνάκη 100μ. πεταλούδα Προκριματικός (13:28)

Κυριακή 25 Ιουλίου

ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ

Φανή Τζέλη (-57 κ.) Γύρος των «16» (04:00-07:30), Προημιτελικά (08:00-09:30), Ημιτελικά (10:00 και 10:30). Ρεπασάζ (13:00 και 13:30). Για χάλκινο μετάλλιο (14:30 και 15:00). Για χρυσό μετάλλιο (15:30).

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Άννα Κορακάκη Αεροβόλο Πιστόλι 10μ. Προκριματικός (03:00), Τελικός (5:15)

Νίκος Μαυρομάτης Skeet Προκριματικός 1η ημέρα (03:30)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης RSX Aνδρών Από τις 06:05 (1η, 2η και 3η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη RSX Γυναικών Από τις 09:05 (1η, 2η και 3η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 06:05 (1η, 2η Κούρσα)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Απόστολος Παπαστάμος 400μ. μικτή ατομική Τελικός (04:30)

Άννα Ντουντουνάκη 100μ. πεταλούδα Ημιτελικός (04:40)

Απόστολος Χρήστου 100μ. ύπτιο Προκριματικός (14:19)

4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών (Κρίστιαν Γκολομέεβ, Απόστολος Χρήστου, Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης) Προκριματικός (15:10)

Δευτέρα 26 Ιουλίου

ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ
Περικλής Ηλίας – (09:00)

ΞΙΦΑΣΚΙΑ
Δώρα Γκουντούρα – Σπάθη ατομικό (03:00)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Νίκος Μαυρομάτης: Προκριματικός 2η ημέρα (04:00), Τελικός (09:50)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης RSX Aνδρών Από τις 09:05 (4η, 5η και 6η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη RSX Γυναικών Από τις 06:05 (4η, 5η και 6η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 08:35 (3η, 4η Κούρσα)

ΠΟΛΟ

Ουγγαρία-Ελλάδα (05:30)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Άννα Ντουντουνάκη 100μ. πεταλούδα Τελικός (04:30)

Απόστολος Χρήστου 100μ. ύπτιο Ημιτελικός (05:31)

4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών (Κρίστιαν Γκολομέεβ, Απόστολος Χρήστου, Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης) Τελικός (06:05)

Τρίτη 27 Ιουλίου

ΤΖΟΥΝΤΟ
Αλέξης Ντανατσίδης (-81κ.) (05:00)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Γιάννης Μιτάκης FINN Από τις 7:05 (1η, 2η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 06:05 (5η, 6η Κούρσα)

ΠΟΛΟ

Ιταλία-Ελλάδα (09:30)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Απόστολος Χρήστου 100μ. ύπτιο Τελικός (04:59)

Κώστας Εγγλεζάκης 800μ. ελεύθερο Προκριματικός (14:37)

Δημήτρης Μάρκος 800μ ελεύθερο Προκριματικός (14:37)

Τετάρτη 28 Ιουλίου

ΤΖΟΥΝΤΟ

Ελισάβετ Τελτσίδου (-70κ.) (05:00)

ΤΕΝΙΣ

Στέφανος Τσιτσιπάς – Μαρία Σάκκαρη (Μεικτό Διπλό) Γύρος «16» (Τετάρτη 28 Ιουλίου)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης RSX Aνδρών Από τις 06:05 (7η, 8η και 9η Κούρσα)

Γιάννης Μιτάκης FINN Από τις 06:05 (3η, 4η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη RSX Γυναικών Από τις 06:15 (7η, 8η και 9η Κούρσα)

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 06:05 (1η, 2η Κούρσα)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ανδρέας Βαζαίος 200μ μικτή ατομική Προκριματικός (14:15)

Απόστολος Παπαστάμος 200μ. μικτή ατομική Προκριματικός (14:15)

Πέμπτη 29 Ιουλίου

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Άννα Κορακάκη Πιστόλι 25μ. Προκριματικός (03:00).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης RSX Aνδρών Από τις 09:20 (10η, 11η και 12η Κούρσα)

Γιάννης Μιτάκης – FINN Από τις 08:35 (5η, 6η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη RSX Γυναικών Από τις 07:05 (10η, 11η και 12η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 06:15 (7η, 8η Κούρσα)

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 09:05 (3η, 4η Κούρσα)

ΠΟΛΟ

Ελλάδα-Ιαπωνία (12:20)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κώστας Εγγλεζάκης 800μ. ελεύθερο Τελικός (04:30)

Δημήτρης Μάρκος 800μ ελεύθερο Τελικός (04:30)

Ανδρέας Βαζαίος 200μ μικτή ατομική Ημιτελικός (06:08)

Απόστολος Παπαστάμος 200μ. μικτή ατομική Ημιτελικός (06:08)

Mixed 4Χ100μ. μικτή ομαδική (Απόστολος Χρήστου, Κώστας Μερετσόλιας, Άννα Ντουντουνάκη, Νόρα Δράκου) Προκριματικός (14:28)

Παρασκευή 30 Ιουλίου

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Άννα Κορακάκη τελικός (08:50)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Από τις 06:05 (9η, 10η Κούρσα)

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 06:05 (5η, 6η Κούρσα)

ΣΤΙΒΟΣ

Ραφαέλα Σπανουδάκη 100μ – Α’ Γύρος (05:40-06:28)

Βούλα Παπαχρήστου Τριπλούν – Προκριματικός (13:05)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ανδρέας Βαζαίος 200μ μικτή ατομική Τελικός (05:16)

Απόστολος Παπαστάμος 200μ. μικτή ατομική Τελικός (05:16)

Κριστιάν Γκολομέεβ 50μ. ελεύθερο Προκριματικός (13:02)

4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών (Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Κώστας Μερετσόλιας, Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Χρήστου) Προκριματικός (15:50)

Σάββατο 31 Ιουλίου

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Θοδωρής Ιακωβίδης (-96κ.) Β’ Όμιλος (05:50), Α’ Όμιλος 13:50.

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης RSX Aνδρών Κούρσα μεταλλίων (09:33)

Γιάννης Μιτάκης FINN Από τις 06:05 (7η, 8η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη RSX Γυναικών Κούρσα μεταλλίων (08:33)

ΣΤΙΒΟΣ

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου Δισκοβολία – Προκριματικός (03:30 Α’ Γκρουπ-04:55 Β’ Γκρουπ)

Κώστας Φιλιππίδης Επί Κοντώ – Προκριματικός (03:40)

Εμμανουήλ Καραλής Επί κοντώ – Προκριματικός (03:40)

Ελισάβετ Πεσιρίδου 100μ. εμπ. (Γ) Α’ Γύρος (04:45-05:17)

Μίλτος Τεντόγλου Μήκος – Προκριματικός (13:10)

ΠΟΛΟ

Νότια Αφρική-Ελλάδα (13:50)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κριστιάν Γκολομέεβ 50μ. ελεύθερο Ημιτελικός (05:11)

Mixed 4Χ100μ. μικτή ομαδική (Απόστολος Χρήστου, Κώστας Μερετσόλιας, Άννα Ντουντουνάκη, Νόρα Δράκου) Τελικός (05:43)

Κυριακή 1 Αυγούστου

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Γιάννης Μιτάκης FINN Από τις 09:05 (9η, 10η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου Lazer Radial Κούρσα μεταλλίων (09:33)

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 6:15 (7η, 8η Κούρσα)

ΣΤΙΒΟΣ

Βούλα Παπαχρήστου τελικός τριπλούν (14:20)

Σταματία Σκαρβέλη Σφυροβολία – Προκριματικός (03:10 Α’ Γκρουπ, 04:40 Β’ Γκρουπ)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κριστιάν Γκολομέεβ 50μ. ελεύθερο Τελικός (04:30)

4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών (Βαγγέλης Μακρυγιάννης, Κώστας Μερετσόλιας, Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Χρήστου) Τελικός (05:36)

Δευτέρα 2 Αυγούστου

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ντουέτο (Ευαγγελία Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη). Ελεύθερο Πρόγραμμα Προκριματικός (13:30).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Από τις 08:35

ΣΤΙΒΟΣ

Μιχάλης Αναστασάκης Σφυροβολία – Προκριματικός (03:00 Α’ Γκρουπ, 04:30 Β’ Γκρουπ)

Χρήστος Φραντζεσκάκης Σφυροβολία – Προκριματικός (03:00 Α’ Γκρουπ, 04:30 Β’ Γκρουπ)

Ραφαέλα Σπανουδάκη 200μ. – Α’ Γύρος (04:30-05:18)

Κατερίνα Στεφανίδη Επί κοντώ – Προκριματικός (13:20)

Νικόλ Κυριακοπούλου Επί κοντώ – Προκριματικός (13:20)

Ελένη Πόλακ Επί κοντώ – Προκριματικός (13:20)

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου Δισκοβολία Τελικός (14:00)

Μίλτος Τεντόγλου Μήκος Τελικός (04:20)

ΠΟΛΟ

Ελλάδα-ΗΠΑ (05:30)

Τρίτη 3 Αυγούστου

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ντουέτο (Ευαγγελία Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη) Τεχνικό Πρόγραμμα (13:30).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Γιάννης Μιτάκης – FINN Κούρσα μεταλλίων (08:33)

ΣΤΙΒΟΣ

Δημήτρης Τσιάμης Τριπλούν – Προκριματικός (03:00)

Ειρήνη Βασιλείου 400μ. – Προκριματικός (03:45-04:25)

Κώστας Δουβαλίδης 110μ. εμπ. – Α’ Γύρος (13:10-13:42)

Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ 50χλμ. βάδην – Τελικός (23:30)

Εμμανουήλ Καραλής Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Κώστας Φιλιππίδης Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Σταματία Σκαρβέλη Σφυροβολία Τελικός (14:35)

Τετάρτη 4 Αυγούστου

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ντουέτο (Ευαγγελία Παπάζογλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη). Ελεύθερο Πρόγραμμα Τελικός (13:30).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής 470 Ανδρών Κούρσα μεταλλίων 08:33

ΠΟΛΟ

Προημιτελικοί (08:00, 09:30, 12:20, 13:50)

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΠΑΛΗ

Μαρία Πρεβολαράκη (-53κ.) (05:30-07:00) Φάση των «16» και προημιτελικά.

ΣΤΙΒΟΣ

Κατερίνα Στεφανίδη Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Νικόλ Κυριακοπούλου Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Ελένη Πόλακ Επί κοντώ Τελικός (13:20)

Δημήτρης Τσιάμης Τριπλούν Τελικός (05:00)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΠΑΛΗ

Γιώργος Πιλίδης (-65κ.) Α’ Γύρος-Προημιτελικά (05:00-07:30). Ημιτελικά (12:15-12:40).

Mαρία Πρεβολαράκη (-53κ.) Ρεπασάζ (05:00-07:30), Τελικοί 14:45-15:30.

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ομαδικό: Τεχνικό Πρόγραμμα (13:30)

ΣΤΙΒΟΣ

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη 20χλμ. βάδην – Τελικός 10:30

Παναγιώτα Τσινοπούλου 20χλμ. βάδην – Τελικός 10:30

Κυριακή Φιλτισάκου 20χλμ. βάδην – Τελικός 10:30

ΠΟΛΟ

Θέσεις 5-8 (08:00 και 12:20), Ημιτελικοί (09:30 και 13:50)

Σάββατο 7 Αυγούστου

ΠΑΛΗ

Γιώργος Πιλίδης (-65κ.) Ρεπασάζ (12:45), Τελικοί (13:30-15:00)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ομαδικό: Ελεύθερο Πρόγραμμα (13:30)

Κυριακή 8 Αυγούστου

ΠΟΛΟ

Θέσεις 7-8 (03:30), Θέσεις 5-6 (05:00), για χάλκινο μετάλλιο (07:40), για χρυσό μετάλλιο (10:30).

https://www.newsit.gr/athlitika/programma-olympiakon-agonon-pote-kai-ti-ora-einai-oi-ellinikes-symmetoxes/3328481/

14
Ποιον υποστηρίζετε;

15
Ποιος θα το σηκώσει;

16
Λοντίγκιν - 9
Χουτεσιωτής - 7,5
Σαλιάκας - 8,5
Πεερσμάν - 9
Παντελάκης -7,5
Κάργας - 8,5
Εραμούσπε - 8,5
Οικονομόπουλος - 7,5
Πήλιος - 8
Ντομίνγκεζ - 8,5
Καρτάλης - 8,5
Κάστρο - 8
Λιάσος - 9
Σιόντης - 8,5
Ναουμέτς - 7,5
Μπρένερ - 8
Ελευθεριάδης - 9
Παμλίδης -9
Κριζμαν - 7
Μιλιντσεανου -8
Λώλης - ;
Πανουργιάς -;
Γροσδάνης - ;
Τριάδης - ;
Δούμτσης -;

17
MVP ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

18
Παράθεση
Χρυσό η Ντρισμπιώτη στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Βάδην (vid)

Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 35χλμ. και κατέκτησε στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο ομάδων που διεξήχθη στο Ποντεμπράντι Τσεχίας. Ασημένιο και στο ομαδικό η Ελλάδα.


Η σπουδαία Ελληνίδα πρωταθλήτρια από την Καρδίτσα που έχει προκριθεί από το 2020 στους Ολυμπιακούς Αγώνες τερμάτισε 1η σε 2.49.55 βελτιώνοντας το ατομικό της ρεκόρ (2.50.04).

Παράλληλα η αθλήτρια του Ναπολέοντα Κεφαλόπουλου πέτυχε και πάλι το όριο για το παγκόσμιο πρωτάθλημα του 2022 που είναι 2.54.00.

Ασημένιο στο ομαδικό η Ελλάδα!
Στον αγώνα των 35 χλμ πήραν ακόμη μέρος τρεις Ελληνίδες.



Η Κυριακή Φιλτισάκου (ΑΓΣ Ανατολή Νέας Ιωνίας) τερμάτισε στην έβδομη θέση με επίδοση 2.55.10 που βελτίωσε το ατομικό της ρεκόρ (2.55.15), η  Χριστίνα Παπαδοπούλου (Πανελλήνιος ΓΣ) πήρε την 10η θέση με επίδοση 2.57.29  (ατομικό ρεκόρ) και η Ευσταθία Κουρκουτσάκη (ΓΑΣ Ιλισσός) 16η με χρόνο 3.14.13.


Η ομάδα της Ελλάδος κατάκτησε την δεύτερη θέση στο ομαδικό.

Στη δεύτερη και τρίτη θέση των 35 χλμ γυναικών ήταν οι Ιταλίδες Αννα Ελεονόρα Τζιόρτζι 2.51.05 και Λίντια Μπαρτσέλα 2.51.50 η οποίες πήραν την πρώτη θέση στο ομαδικό. Στον αγώνα έλαβαν μέρος 23 αθλήτριες από 10 χώρες.

Στα 20χλμ βάδην η Παναγιώτα Τσινοπούλου ήταν 11η με 1.32.24 (νέο φετινό ρεκόρ) και η Όλγα Φιάσκα ήταν 30η με 1.36.51 (νέο ατομικό).


Στον αγώνα των 50χλμ ανδρών αγωνίστηκε ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου). Ο 33χρονος μετά το 15ο χλμ παρέμεινε μεταξύ των αθλητών στην 20άδα ενώ μετά το 20ό χλμ ένιωσε ενοχλήσεις στην κοιλιακή χώρα με αποτέλεσμα να εγκαταλείψει μετά το 28ο χλμ ενώ βρισκόταν στην 16η θέση και η επίδοσή του ήταν 2.10.26

από Gazzetta.gr



19
MVP ΛΑΡΙΣΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

20
ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΜΑΪΟΥ
19:30 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΛΑΜΙΑ
19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΒΟΛΟΣ
19:30 ΛΑΡΙΣΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
19:30 ΟΦΗ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΜΑΪΟΥ
19:30 ΑΕΚ - ΑΡΗΣ
19:30 ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

21
ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΜΑΪΟΥ
19:30 ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
19:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΕΚ
19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ

22
ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΜΑΪΟΥ
19:30 ΛΑΜΙΑ - ΟΦΗ
19:30 ΒΟΛΟΣ - ΛΑΡΙΣΑ
19:30 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
19:30 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9 ΜΑΪΟΥ
15:00 ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ
17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΚ

23
ΤΕΤΑΡΤΗ 5 ΜΑΪΟΥ
17:15 ΑΡΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
21:30 ΑΕΚ - ΠΑΟΚ

24
MVP ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

25
ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
17:15 ΛΑΡΙΣΑ - ΟΦΗ
19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΛΑΜΙΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
15:00 ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΟΛΗΣ - ΑΡΗΣ
19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ

ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
19:30 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΒΟΛΟΣ

Σελίδες: [1] 2 3 ... 33