About PAS > ΠΑΣ δεν είναι μόνο το επαγγελματικό ποδόσφαιρο

Απ: Βόλεϊ ΠΑΣ Γιάννινα (γυναίκες) 2021-22

<< < (2/20) > >>

fon7:
Ακόμη μια νέα προσθήκη για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΣ Γιάννινα είναι γεγονός!

Ο λόγος για την Κωνσταντίνα Δασκάλου, τη γιαννιώτισσα Ακραία-Διαγώνια που θα ενισχύσει την ομάδα μας τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Η Κωνσταντίνα είναι γεννημένη στις 3 Ιουνίου του 1998 και έχει ύψος 1,81.

Η νέα αθλήτρια του ΠΑΣ ξεκίνησε το βόλεϊ στη Φ.Ε. Ιωαννίνων (2005-2011) συνεχίζοντας από το 2012 έως το 2017 στον Ηρακλή Ιωαννίνων, έχοντας σημαντικές στιγμές τη συμμετοχή της στην Εθνική Παγκορασίδων στο KIDS Festival στην Άγκυρα και στην Εθνική Κορασίδων στο Μαυροβούνιο το 2015.

Την περίοδο 2018-19 αγωνίστηκε στον Γ.Σ. Δράμας βοηθώντας την ομάδα της Μακεδονίας να ανέβει στην Α2 Εθνική κατηγορία, ενώ την επόμενη χρονιά αγωνίστηκε στον Α.Ο. Καβάλας στην Α2 Εθνική.

Η Κωνσταντίνα έκανε τις παρακάτω δηλώσεις:

Είμαι πολύ χαρούμενη που επιστρέφω πάλι στη πόλη μου και θα αγωνιστώ με τη φανέλα του ΠΑΣ. Έρχομαι με πάρα πολύ όρεξη. Ενθουσιάστηκα με τον τρόπο προσέγγισης των ανθρώπων της ομάδας και εμπιστεύομαι απόλυτα το προπονητικό team. Ανυπομονώ να αγωνιστώ και να ζήσω την όμορφη ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι οπαδοί της ομάδας. Εύχομαι υγεία και μόνο επιτυχίες στην ομάδα μας.

Καλωσήρθες στην ομάδα μας Κωνσταντίνα! #WELCOME

ΠΑΣ Γιάννινα Women's Volleyball Club

fon7:
Οι ΕΓΓΡΑΦΕΣ στα τμήματα υποδομών Βόλεϊ του ΠΑΣ Γιάννινα ξεκίνησαν!

🏐 Δευτέρα 30/8, 18:00
Έναρξη αναπτυξιακών αγωνιστικών τμημάτων

🏐 Δευτέρα 30/8, 19:30
Έναρξη Ακαδημιών

☎️ 6943808092 (Μαρία Μπράγια, υπεύθυνη τμήματος)

😃😃😃🏐🏐🏐

fon7:
Η διοικούσα επιτροπή του PAS Giannina Women's Volleyball είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας με την 22χρονη πασσαδόρο, Αφροδίτη Σαρλή για την προσεχή αγωνιστική περίοδο.

Η Θεσσαλονικιά αθλήτρια του ΠΑΣ ξεκίνησε το βόλεϊ από την δευτέρα δημοτικού κάνοντας τα πρώτα της βήματα στον Ναύαρχο Βότση. Με την ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε 3 συμμετοχές σε final4 με τα αναπτυξιακά (4η θέση) και συμμετοχή στην Α2. Στη συνέχεια αγωνίστηκε μία χρονιά στο Ανατόλια (Β’ Εθνική) πριν έρθει στα Γιάννενα για να αγωνιστέι στον ΓΑΣ για δύο χρονιές, πριν ενταχθεί στο δυναμικό της ομάδας μας.

Η Αφροδίτη που είναι και φοιτήτρια στο Χημικό Ιωαννίνων, έκανε τις παρακάτω δηλώσεις:

"Είμαι πολύ χαρούμενη που θα συνεχίσω στην ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα και ανυπομονώ να επιστρέψουμε στο γήπεδο μετά από τόσο καιρό για να εκπληρώσουμε όλοι μαζί τους στόχους της ομάδας. Ευχαριστώ πολύ την διοίκηση και όλη την προπονητική ομάδα για την εμπιστοσύνη. Ελπίζω η χρόνια αυτή να ολοκληρωθεί με πλήρη επιτυχία και το κυριότερο χωρίς τραυματισμούς."

#PAS #RENEWED

fon7:

--- Παράθεση ---Η διοικούσα επιτροπή του PAS Giannina Women's Volleyball είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας με την Κωνσταντίνα Τζαλαλή για το ρόστερ της ομάδας τη σεζόν 2021-22.

Η 26χρονη, ύψους 1,83 αθλήτριά μας, αγωνίζεται στη θέση της διαγώνιας και αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα μας για την εκπλήρωση των στόχων της.

Η Κωνσταντίνα προέρχεται από το πρωτάθλημα της Preleague, εκεί όπου αγωνίζονταν τα τελευταία δύο χρόνια (2018-19 και 2019-20) με την ομάδα του Αιγάλεω. Έχει ακόμη αγωνιστεί με τον Ηλυσιακό, επίσης στην Preleague, με τον ΓΑΣ Ιωαννίνων (β’εθνική και Α2), καθώς και με τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου (β’ εθνική και A2).

Στα highlights της καριέρας της είναι σίγουρα η άνοδος στην Α1 με την ομάδα του Ηλυσιακού το 2018, καθώς και η συμμετοχή της στο Final 4 του κυπέλλου Ελλάδος την ίδια χρονιά στη Σαντορίνη!

Η νέα αθλήτρια του ΠΑΣ, η οποία είναι κάτοχος πτυχίου νηπιαγωγού, έκανε τις παρακάτω δηλώσεις: «Περιμένω με ανυπομονησία να ξεκινήσει η φετινή αγωνιστική σεζόν! Θα δώσω το 100% των δυνατοτήτων μου για την ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και όλοι μαζί με δουλειά και προπόνηση θα πετύχουμε τους στόχους μας και θα τους πανηγυρίζουμε! Υγεία σε όλη την ομάδα!"

#PAS #RENEWED

--- Τέλος παράθεσης ---

--- Παράθεση ---🏐 Οι εγγραφές των τμημάτων υποδομών βόλεϊ του ΠΑΣ Γιάννινα για τη νέα σεζόν ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ, για ΚΟΡΙΤΣΙΑ από 6 ετών και άνω!

🏐 Εγγραφές στο ☎️ 6943808092 (Μαρία Μπράγια, υπεύθυνη τμήματος)

#girlsvolley

--- Τέλος παράθεσης ---

fon7:
Σε μία ακόμη ουσιαστική ανανέωση προχώρησε η διοίκηση του PAS Giannina Women's Volleyball. Πρόκειται για την 23χρονη Άννα Τάσση η οποία θα αγωνίζεται στην ομάδα μας για 3η συνεχόμενη χρονιά.

Η Άννα, η οποία είναι απόφοιτη του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων ξεκίνησε το βόλεϊ σε ηλικία 10 ετών στη ΦΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ με την οποία κατέκτησε επί σειρά ετών τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα της περιφέρειας και συμμετείχε στην Α2 εθνική κατηγορία σε ηλικία 14 ετών.

Η νεαρή αθλήτρια της ομάδας μας, η οποία την αγωνιστική σεζόν 2017-18 αγωνίστηκε με την ομάδα του ΓΑΣ στην Α2 Εθνική κατηγορία έκανε τις παρακάτω δηλώσεις:

"Χαίρομαι πολύ που συνεχίζω με την ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Ευχαριστώ θερμά την διοίκηση αλλά και την προπονήτρια για την ευκαιρία που μου δίνουν και υπόσχομαι απο την μεριά μου να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό! Ευχόμαι αυτή η χρονιά να είναι γεμάτη αγωνιστική δράση ώστε να μπορέσουμε μαζί με τις συναθλήτριες μου να επιτύχουμε τους στόχους της ομάδας!"

#ΠΑΣ #RENEWED

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση